Představujeme quartzová topidla

Většina z vás asi ještě o quartzových topidlech neslyšela. Proto vám je v dnešním článku představíme, jaké jsou jejich výhody a kde je vhodné je používat.

Technologie elektrického quartzového topení

Quartzové topidlo funguje na dlouhá léta ověřeném principu infračervených vln. Nicméně VarmaTec® pro quartzová topidla vyvinul novou topnou trubici s dlouhou životností a extrémně rychlým spouštěním. Teplo je schopné dodávat během 1 sekundy! Hodí se tak i na nárazové použití například při pobytu venku – opravy, atp.

Provoz quartzového topidla o výkonu 2 kW stojí pouze 6 Kč/hod (v závislosti na vaší sazbě za elektřinu)

Jak již možná z fyziky víte, infračervené vlny neohřívají vzduch, ale pouze osoby a objekty. Chová se tedy podobně jako Slunce. Díky tomuto principu se eliminují tepelné ztráty na minimum a k provozu stačí podstatně menší výkon oproti konvenčnímu topení. Mnozí z vás znají infra zářiče například z koupelen, nicméně quartzové topení bylo oproti těmto starším typům vylepšeno.

Jednoduchá instalace a použití

Výhodou je snadná obsluha a instalace – topení se dodává již ve složeném stavu, takže stačí zapojit do zásuvky a zapnout topidlo. Jelikož se jedná o záření, které neohřívá vzduch, tak nedochází k jeho víření. Je tak vhodné i pro alergiky nebo prašné provozy.

Existuje mnoho variant a velikostí pro nejrůznější použití. Můžete si pořídit quartzová topidla závěsná na zeď, stojatá nebo malá přenosná pro občasné použití. Lze použít venku pod slunečníkem, ale i uvnitř budovy.

5 hlavních výhod quartzového topení

 • Okamžité teplo – během sekundy
 • Jednoduchá obsluha
 • Šetří náklady na provoz
 • Nevíří prach
 • Tichý chod

Doporučujeme použít v těchto prostorech

 • Domácí použití – Zimní zahrady, zahradní altány, pergoly
 • Komerční prostory – kanceláře, restaurace
 • Technické prostory – dílny, provozy

2 comments for “Představujeme quartzová topidla

 1. Lukáš
  20.7.2011 at 20:09

  Zrovna jedno tohle infra topení mám a super.

 2. Cubr
  6.8.2011 at 21:49

  No nevím mě to teplo přijde takové „jiné“.. klasicke je mi mnohem příjemnější idkyž je to pravda subjektivni

Comments are closed.