Ložnice

Vybavení ložnice

Stěhujete se do nového nebo rekonstruujete byt? Přemýšlíte nad vybavením ložnice? Poradíme vám co a jak vybírat pro vaši novou ložnici. Bytové vybavení ložnice je tématem tohoto článku.

Postel je základ ložnice

Prvním kusem nábytku, který si budete do ložnice vybírat je zcela jistě postel. Postel je centrálním prvkem ložnice, je to její nejdůležitější část. Proto věnujte výběru postele největší pozornost. Na postel není vhodné mít příliš omezený rozpočet. Dbejte na kvalitu, která je ale spojena s vyšší cenou. Mějte na paměti, že postel budete používat několik (desítek) let. Kvalitní manželská postel s koustrou z tvrdého dřeva vás přežije.

Bolí vás záda?

Trpíte bolestmi zad? Správně zvolená matrace dělá divy. Vaše bolesti zad mohou být způsobeny nesprávně zvolenou matrací. Příliš tvrdá, ale také příliš měkká matrace neposkytne vaší páteři dostatečnou oporu. Výsledkem jsou pak často nepříjemně bolavá záda. Nekupujte matraci v supermarketu. Pro koupi matrace navštivte specializovanou prodejnu, kde si můžete matrace vyzkoušet a zkušený personál vám doporučí matraci vhodnou pro vás.

Doplňky do ložnice

Aby se vám v ložnici dobře spalo, nestačí jen kvalitní postel a matrace. V místnosti je třeba vytvořit příjemnou atmosféru. K tomu mohou dobře posloužit samolepky na stěny. Okna vybavte kromě záclony i závěsy k zabránění nechtěnému světlu. Závěsy do ložnice proto volte z husté látky nepropustné pro světlo. Příjemnou atmosféru v ložnici pak dotvoří drobné doplňky, lampičky na noční stolek.

8 comments for “Ložnice

 1. erikaaa
  30.4.2014 at 08:46

  Podle mě hraje velkou roli i barva výmalby, protože barvy mají na nás velký vliv. Zabývám se fengshui, kdyby měl někdo zájem, tak ráda poradím

 2. adri
  1.5.2014 at 08:11

  barvy jsou určo důležité, my máme ložnici bílou, protože manžel na barvy moc není, jak byste eriko tedy doporučila barvu pro ložnici? je vhodná třeba hnědá nebo modrá?

 3. erikaaa
  2.5.2014 at 07:45

  Pro ložnici doporučuji hlavně zelenou barvu, spíše její světlinké odstíny. Zelená je totiž barvou přírody, takže působí uklidňujícím dojmem. Vhodná je taky tmavší oranžová. Na bílou bych moc nevsázela, ta je chladná a hnědá je také ok, ale spíše světlý odstín

 4. leniska
  5.5.2014 at 08:46

  potvrzuji, v ložnici máme zelinkavou (dříve jsme měli bílou) je fakt, že se nám vstává o dost lépe. Budí to totiž dojem, že vstáváte na louce .-)

 5. mamča
  14.8.2014 at 21:46

  mi sme mnely v loznici vinovo cervenu a ted kavovu no ale to je hnus ted takze asi spatky premalujeme na vinovu alebo inu barvu aby nam sedela k tmavo sedej postely

 6. mamča
  9.9.2014 at 21:07

  u nas bola najprv ložnice vinovo červená pak kavova (hruza ta kavova barva) jedna skrina svetlo hneda az po strom a postel a detka postielka viac sa tam nezmeti ale aj to staci a postel sme vyberali dokladne kedze som bola tehotna ked sme kupovali a zariadovali byt postel bola tmavo seda polohovatelne nohy aj zada celo postel tiez mala a vykov bola mne presne po zadok takze na vstavanie a aj prebalovanie maleho idealna

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *