Jídelna

Vybavení jídelny

Jídelna je v českých domácnostech málo rozšířenou místností. Místo, kde většinou jíme je vhodnější nazvat spíše jídelní kout. málokterá domácnost má pro jídelnu vyčleněnu samostatnou místnost. Nejčastěji je jídelní stůl umístěn co nejblíže kuchyni, v panelákových bytech je většinou součástí kuchyně.

Jídelna? Jídelní kout

Jídelna je často součástí kuchyně, proto je často zařizujeme současně. Funkci jídelny v českých domácnostech zastává většinou pouze jídelní stůl a židle. Málokdo si může dovolit umístit do bytu rozměrný jídelní stůl, proto jsou často podmínky na jídelním stole stísněné. I u malých místností můžete vytvořit zajímavý prostor použitím vhodných barev a dekorací. Dekorace můžete přímé namalovat přes šablonu nebo použít samolepící dekorace na stěnu.

Nedostatek místa v jídelně lze omezit koupí rozkládacího jídelního stolu. Při běžných příležitostech, kdy se málokdy u jídelního stolu sejde celá rodina, stačí malý jídelní stůl. Při víkendových obědech nebo pro oslavy a návštěvy stačí jídelní stůl rozložit a hosté se nemačkají.

3 comments for “Jídelna

 1. pavel k.
  28.4.2014 at 07:56

  Souhlas se vším, jen bych ještě ocenil nějaké tipy na výrobce opravdu kvalitních stolů. To, co je dnes k dostání ve většině obchodů je hrůza hrůz. Stoly jsou vyrobené z aušusu, takže nevydrží nic a masiv jakoby snad zmizel…

 2. janka
  14.5.2014 at 13:28

  já bych ještě dodala, že hodně záleží na osvětlení. my máme nad stolem bodovky a jsou super a miluji jídlo při svíčkách :-)

 3. mamča
  14.8.2014 at 21:42

  mi jedalen nemame ale ked si kupim rodinny domek tak urco jedalen bude nielen stol a zidle ale kompletka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *