Dětský pokoj

Vybavení dětského pokoje

Dětský pokoj je v každém bytě nejvíce proměnlivou místností. Dětský pokoj roste spolu s dítětem. Jak se potřeby a zájmy dítěte mění s přibývajícím věkem mění se i jeho dětský pokoj.

Proměny dětského pokoje

Děti různého věku mají rozdílné potřeby. Od těch nejmenších přes školní věk až do dospělosti se dětský pokoj neustále mění. Čím mladší dítě tím více hraček a barev, s příchodem školního věku nastává potřeba pracovního místa, které postupem času nabývá na důležitosti. Vhodné je pokoj co nejvíce zútulnit a vytvořit tak prostor, kde se děti budou cítit dobře. Jednou z možností je použít dětské samolepky na zeď či různé obrázky. Dekorace si mohou také děti nakreslit sami.

Nejmenší děti potřebují ve svém pokoji zejména prostor na hraní. Vystačí si s kobercem s pestrobarevným motivem. Jakmile se ale začnou připravovat na školní docházku, nastává potřeba místa, kde budou vypracovávat domácí úkoly. Pro tento účel je vhodné do dětského pokoje zakoupit nastavitelný stůl a židli, které porostou spolu s dítětem. takový nábytek může sloužit po mnoho let. Množství hraček bude klesat, ale množství oblečení bude velmi rychle narůstat. V dětském pokoji se nesmí zapomenout na dostatečné úložné prostory.

4 comments for “Dětský pokoj

 1. pája
  29.4.2014 at 09:19

  Nám se jak o skvělé úložné prostory osvědčily pytle zavěšené u stropu. Děti do nich naházely hračky a vše bylo hned uklizené a bez remcání.

 2. zoe
  16.5.2014 at 07:59

  Já si myslím, že je také hodně důležité volit barvy pokoje. Dětský pokoj by měl být světlý a prostorný a hlavně plný barev…

 3. renda
  21.5.2014 at 12:28

  Souhlas, barvy jsou dost důležitý, my zařídili pokojík podle fengshui a myslím, že to má co do sebe!

 4. ela
  18.6.2014 at 14:11

  ja si myslim ze taky hodne zalezi na vyzdobe.klasicke postavicky z vecernicku na zdi nasi prcci zboznuji.:)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *