Kategorie: Balkón

Přehled přenosného zahradního zastínění

shutterstock.com

shutterstock.com

Za opravdu slunečných a teplých letních dní je ochrana před slunečním zářením a před přímými slunečními paprsky velice důležitá. Samozřejmě, že nikdo z nás nechce sedět v létě doma v obývacím pokoji, ale chceme si pobytu na zahradách co nejvíce užít. A právě proto je na zahradách potřeba mít prostor, který bude poskytovat příjemné klima a hlavně stín. S přenosnými druhy zahradního zastínění si stín můžete dopřát kdykoli a kdekoli. Stačí jen vybrat druh, který by vám vyhovoval.

Přečíst celý článek

Jaké existují markýzy pro zastínění terasy či balkónu?

sundrape.cz

sundrape.cz

Dříve se markýzy nejčastěji využívaly hlavně na zahrádkách u restaurací a kaváren, aby zajistily hostům příjemné posezení ve stínu i při parných letních dnech. Právě díky této přednosti ze markýzy rozšířily i do soukromého sektoru, především k rodinným domkům. Zde se nejčastěji využívají k zastínění teras a balkónů, abychom si mohli u vlastního domku také užívat stínu.

Přečíst celý článek

Jaké jsou nejčastější problémy v panelových bytech ze 70 a 80 let 20. století?

shutterstock.com

shutterstock.com

Právě 70. a 80. léta dvacátého století byla dobou, kdy probíhala masivní výstavba panelových bytových domů neboli paneláků. Jednalo se o relativně levný a hlavně rychlý a účinný způsob výstavby nových bytů, které zejména ve větších městech byly potřeba. Drtivá většina z těchto realizovaných staveb slouží pro potřebu bydlení i v dnešní době. Samozřejmě, že ani tyto byty a stavby nejsou bezproblémové. Jaké jsou nejčastější problémy v panelákových bytech se pokusíme detailně rozebrat.

Přečíst celý článek

Zasklené balkóny a lodžie: pro a proti

shutterstock.com

shutterstock.com

Jedním z důležitých hledisek při koupi bytu je to, zda k němu náleží balkon, lodžie či dokonce terasa. Tento prostor umožňuje obyvatelům bytů odpočinek na čerstvém vzduchu. V zimních měsících však těchto několik čtverečních metrů náležících k bytu zůstává nevyužito. Řešením může být zasklení balkonu či lodžie.

Přečíst celý článek

Plastové pískoviště se snadno vleze na terasu nebo balkón

shutterstock.com

shutterstock.com

V okolí svého bydliště nemáte žádné prostory, kde by se děti mohly hrát? Můžete jim udělat prostory pro hraní přímo doma. Dnes jsou na trhu k dostání plastová pískoviště, na kterých se zabaví ratolesti všech věkových kategorií. Hlavní výhodou plastových pískovišť je, že je možné je dát na zahradu, terasu i na balkon. To ocení hlavně majitelé bytů, kteří nedisponují zahradou. V dnešním článku se na plastová pískoviště a jejich druhy podíváme podrobněji.

Přečíst celý článek