Vybíráme vhodný nábytek pro děti

Mnoho z vás si jako první položí otázku, jestli vaše dítě potřebuje vůbec dětský nábytek? V dnešním článku se pokusíme najít odpověď.

Jako první je potřeba říct si, co to vlastně dětský nábytek je. Souhrnně se tak označuje vybavení, které je uzpůsobeno dětským potřebám. Mezi dětský nábytek patří i dětská postýlka bez které se neobejde žádný rodič. Z toho vyplývá, že vaše dítě určitě dětský nábytek potřebuje. Otázka je do jakého věku.

Dětský nábytek koupíte v běžných obchodech s nábytkem

Nejvíce rodičů asi trápí problém, že budou muset nábytek za pár let vyměnit. Nicméně tady je důležité si uvědomit, že dnes se stává z nábytku spotřební zboží a ani není stavěný na použití v řádu desítek let (bavíme-li se o běžném nábytku z laminátu či fólie). Rovněž se mění i potřeby dítěte, a tak by vás tak jako tak čekala obměna vybavení.

Dětský nábytek je ideální pro děti do 10-12 let

Dle vyjádření prodejce z prodejny nábytek Brno: „V dnešní době si dětský nábytek nejčastěji kupují rodiče, které mají dítě ve věku 3-5 let. Předpokládají, že jim vydrží zhruba do 10-12 let. Poté plánují výměnu za standardní nábytek.“ Z hlediska vývoje dítěte je tato hranice logická, protože dítě přichází do puberty a jeho zájmy se rychle mění.

A jak poznáte dětský nábytek? Ten je typický především svou hravostí – využívá kombinace barev, zábavných prvků (př. skluzavky z patrové postele), ale rovněž je velikostně přizpůsoben dětem. Úchytky jsou tak umístěny tak, aby na ně dítě pohodlně dosáhlo. Zároveň jsou na něj kladeny přísnější normy na použitý materiál. Zkrátka je dělaný přímo na míru dětem. Ideální je koupit již hotovou sadu dětského nábytku.

Budeme rádi, pokud nám napíšete v komentářích, zda jste vašemu dítěti koupili dětský nábytek nebo jaký na to máte názor?