Jak vybírat dětské povlečení?

Záleží Vám na tom, jak se Vaše dítě vyspí? Chcete, aby usínalo jako v nebíčku? V dnešním článku máme několik tipů pro výběr dětského povlečení.

Nejdůležitějším krokem při výběru dětského povlečení je změřit si rozměry postýlky, peřinky a polštářku. Dětské povlečení je menší než povlečení pro dospělé, a proto volte na změření velikosti, aby nebylo dětské povlečení zbytečně velké. Nevyhodíte tak zbytečně své peníze za příliš velké či příliš malé ložní prádlo.

Populární jsou dětské motivy

Dětské povlečení je k dostání s celou řadou motivů. Vybrat můžete pro své dítě dětské povlečení s licenčními motivy zahraničních pohádek a filmů. Ale nechybí ani dětské povlečení dominující motivy českých večerníčků. Stejně tak je to i s prostěradly. K dostání jsou prostěradla jednobarevná, ale nebrání se ani motivům. Nechcete-li žádné motivy, volte dětské povlečení jednobarevné, s puntíky či kostičkami. Dětský svět je barevný, a proto s ním musíte sladit i ložní prádlo.

Vybírejte kvalitní materiály

Důležitým krokem při výběru prostěradla a povlečení je správný a hlavně kvalitní materiál. Dětská kůže je mnohem jemnější a citlivější, a proto byste měli zvolit buď bavlněné, krepové nebo flanelové povlečení. Dbejte však na to, aby bylo povlečení vyrobeno ze 100 % bavlny. Pokud si ale lámete hlavu nad tím, čím zpestřit svému drobečkovi dětský pokoj, pak Vám rádi poradíme. Každé dítě má své sny, čím by chtělo v budoucnosti být. Představuje si a usíná s pocitem, že se stane vojákem, kosmonautem či zpěvačkou. Můžete tak zvolit dětské povlečení s motivem jeho super hrdiny, oblíbeného zpěváka, princezny a podobně. Pohádkové postavičky na dětském povlečení vítězí.

Také prostěradla by neměla zůstávat pozadu. Vybírejte prostěradla tak, aby ladila k povlečení motivy, barevností a hlavně aby byla vyrobena z kvalitního materiálu. I Vaše dítě se musí cítit ve svém pokoji pohodlně.

1 comment for “Jak vybírat dětské povlečení?

Comments are closed.