Co nesmí chybět v moderní ložnici?

Ložnice představují místnost v bytě či domě, která slouží především k odpočinku a načerpání nové energie. Jakými zásadami se řídit při volbě vybavení?

Ložnice představují místnost v bytě či domě, která slouží především k odpočinku a načerpání nové energie. Z těchto důvodů by měla být ložnice určena jen pro tyto činnosti a neměla by sloužit jako pracovna či herna. Moderním trendem dnešních ložnic je minimalismus, jednoduchost, vzdušnost a střídmost. Sladěné doplňky v ložnici dodají ráz. Je ale potřeba zvolit vhodný nábytek do ložnice, který bude dokonale funkční.

Postel – základ ložnice

Dominantou ložnice je postel, která patří k nepostradatelnému vybavení této místnosti. Kvalita spánku však není ovlivněna postelovou konstrukcí, ale výběrem postelových doplňků, jako jsou rošty či matrace. Je potřeba matrace před koupí vyzkoušet, abyste zjistili, zda matrace nebude škodit Vašim zádům. Postele jsou vyráběny z různých materiálů. Najdete dřevěné postele, ale nechybí ani železné. Je pouze na Vás, kterému typu dáváte přednost. Důležitou roli hrají nejen matrace, které zajistí kvalitu spánku, ale povlečení, které se postará o design nejen postele, ale celé ložnice. Povlečení musí být vyrobeno z kvalitních materiálů a druh vybírejte dle sezony.

Doplňky do ložnice

Nábytek do ložnice zahrnuje již zmíněné postele, které jsou nejdůležitější, ale také noční stolky. Žádné posteli by neměl chybět noční stolek, který plní praktickou funkci, ale také ladí designově. Dodáte tak ložnici moderní vzhled. Noční stolky se pořizují současně s postelí, aby ladily barvou a materiálem. Nebojte se zvolit dřevěné noční stolky obohacené skleněnými čelními plochami. Nedisponuje-li místnost samostatnou šatnou, dbejte na úložní prostor, který by měl být vsazen právě do ložnice. Velké oblíbenosti se však těší vestavěné skříně, které působí elegantně.

Vybírejte nábytek do ložnice s maximální pečlivostí, protože právě Vy budete v ložnici trávit nejvíce času. Postele a matrace vyberte tak, aby bylo zajištěno pohodlné spaní.