Inspirujte se: Dárky pro děti do interiéru

shutterstock.com

shutterstock.com

Také máte pocit, že vaše děti vlastní skoro celý sortiment hračkářství a bude jen velmi těžké vybrat jim k Vánocům dárek, který ještě nemají a který skutečně využijí? I malým dětem lze udělat velkou radost dárkem, kterým nemusí být nutně hračka. I řada praktických bytových doplňků s dětskými motivy může rozsvítit dětské oči.

Vlastní pohodlné sezení v pokojíčku

Nejmenší děti (od 1 roku do cca 4 let) jistě využijí zmenšeninu stolu se židličkami, u něhož si mohou nejen malovat. Malé hospodyňky ho jistě využijí k servírování kávy a jiných dobrot, které “uvaří”. Stolečky se židličkami najdete v mnoha různých provedeních od plastových po nádherné dřevěné. Stejně tak je lze zakoupit v provedení decentním i v zářivých barvách či s obrázky oblíbených pohádkových postaviček.

Sedací vaky naopak potěší děti všech věkových kategorií od těch nejmenších až po pubertální mládež. U nich lze vybírat mezi dětskými sedacími vaky, které jsou menší a často je objevíte i v podobě roztomilých zvířátek nebo fotbalového míče, aby byly pro menší děti atraktivnější. Pro starší dítě lze volit středně velký pytel, který může mít tvar hrušky, oválu či dokonce křesílka. Kompletní nabídku najdete na sedaci-pytle.cz

Dárky do postele

Také povlečení i malé plyšové polštářky jsou dárkem, kterým lze potěšit takřka všechny věkové kategorie. Pro menší děti je možné opět vybrat povlečení s oblíbenými pohádkovými hrdiny, ale výrobci myslí také na starší děti s řadou moderních potisků z filmů či komiksů.

U malých dětí stojí za úvahu i pořízení kapsáře k posteli. Ten plní nejen funkci dekorativní, zároveň slouží jako izolační vrstva, tedy ochrana dítěte před chladem a navíc i jako ochrana samotné zdi před ušpiněním. Praktické kapsy navíc mohou pojmout menší plyšáky a jiné hračky, které nemusí překážet na lůžku a zároveň má dítě pocit, že je jeho oblíbená hračka v posteli s ním. Někteří výrobci nabízí dokonce kapsáře ve stejném designu jako povlečení postele. Sladění dětského pokoje je potom dokonalé.

Dekorace na zeď

Dětský pokoj může rozjasnit také správná volba dekorací. Ať už jde o nalepovací dekorace na zeď či ozdobení stěn zavěšením nestárnoucích dřevěných dekorací. Oba tyto druhy nástěnných dekorací nabízí velké množství motivů a pokud zvolíte tématiku blízkou vašemu dítěti, jistě se nespletete.

zdroj: shutterstock.com

Ležící tygr – samolepka na zeď, zdroj: shutterstock.com

Někteří prodejci umožňují výběr barvy a velikosti výsledné samolepky, takže je můžete dokonale sladit s interiérem v pokoji. Pokud ji dobře nalepíte, je od malby téměř k nerozeznání. Alternativou mohou být i speciální šablony na zeď, přes které můžete jednoduše namalovat motiv malířskou barvou přímo na zeď.

Krabice na hračky

I boxy určené k úklidu hraček mohou být pěkným bytovým doplňkem, více zde. Plastové, lepenkové i dřevěné krabice nabízí nejen množství barev, ale také tvarů. Všechny elektrická autíčka, plyšáky či panenky pak do nich můžete jednoduše uschovat. Navíc plastové i dřevěné krabice můžete objevit například v podobě mašinky, která je dokonce opatřena kolečky, což usnadňuje přesun krabice po pokojíčku.

1 comment for “Inspirujte se: Dárky pro děti do interiéru

  1. Bibi
    15.6.2014 at 10:26

    Dobre tipy!:) muj syn ne zas uplne nadseny ze zahradniceni,bydlime v yte,tak jsme mu k vanocum koupili mini sklenik(je mu 9).pestuje v nem hlavne bylinky,takze konecne taky jednou darek i pro me.:-D vsem doporucuju.

Comments are closed.