Diamantové kotouče pro každou brusku

V současné době jsou diamantové kotouče nezbytným vybavením každého domácího kutila.

Jejich využití je zejména v ručních úhlových bruskách, ale diamantové kotouče se používají také pro strojní řezání. Na trhu dnes existuje hned několik typů diamantových kotoučů. Můžete si zakoupit kotouč za sucha, který je ideální zejména pro broušení tvrdokovů, keramiky a jiných neželezitých materiálů. Dalším typem, který je k zakoupení, je kotouč s chlazením, jehož využití je stejné. Diamantové kotouče vybíráte zejména podle průměru, protože do každé brusky patří jiný průměr.

Vsaďte na kvalitu kotoučů

K výrobě diamantových kotoučů je použita patentová technologie, jejímž úkolem je zajistit pravidelné rozmístění diamantových zrn (odtud přívlastek diamantové). Tato zrna jsou v jednotlivých segmentech rozmístěna po obvodu kotouče, díky čemuž je zvýšena jejich životnost a rychlost řezání, respektive broušení. Diamantové kotouče mají tu vlastnost, že jsou extrémně odolné a rychlé.

Můžete vybírat diamantové kotouče nejen podle vlastností, ale také podle ceny. Dbejte však na skutečnost, že někdy se volba pro nízkou cenu nevyplácí. Levnější výrobky mohou být někdy méně kvalitní, a proto pravý domácí kutil vsadí spíše na kvalitu výrobku. Kotouče se hodí také na broušení betonů, kamene, ale také abrazivních materiálů. Při výběru vždy dbejte na to, k čemu budete kotouč využívat. Nemůžete vzít diamantový kotouč na beton a jít s ním brousit abrazivní materiál.

Vsaďte na kvalitu a zaručujeme Vám, že budete spokojeni.

1 comment for “Diamantové kotouče pro každou brusku

  1. Martin M.
    7.7.2015 at 13:46

    díky za zajímavý článek.. za sebe mohu doporučit zejména diamantové kotouče Silencio od Norton Clipper.. je to jednička v oboru!

Comments are closed.