Změnou dodavatele plynu ušetříte

Přesto, že velké množství lidí na ceny plynu nadává, pořád se stále málo lidí skutečně odhodlá změnit svého dodavatele. Ale proč  když ušetřit můžete i tisíce korun ročně?

Při letmém průzkumu mezi známými nám bylo často řečeno, že se v tom nevyznají a velikost úspor zřejmě nebude taková, aby se jim vyplatilo všechno kolem toho vyřizovat. Zkusili jsme jim vždy zkušebně na internetu porovnat různé dodavatele plynu a jaké bylo jejich překvapení, když zjistili, že jim tímto způsobem mezi prsty utíkají tisíce korun ročně!

A jak je složitý přechod k jinému dodavateli plynu?

Prakticky snazší již nemůže být, protože s podpisem smlouvy zároveň svému dodavateli podepíšete plnou moc a ten všechny nezbytné formality vyřídí za vás. Pro vás je tedy důležité jen to, jaké má váš současný dodavatel výpovědní podmínky.

U starších smluv to bývají zpravidla 3 měsíce na dobu neurčitou. Nicméně pokud máte smlouvu starou jen několik málo let, můžete snadno narazit, protože dodavatelské firmy si vás snaží již více zavázat. Můžete narazit třeba na smlouvy na dobou určitou, které se automaticky prodlužují o stanovené období. Doporučujeme tedy prostudovat stávající smlouvu a nejlépe i tu budoucí – zda se tam nenachází nápadně nevýhodné klauzule. Většina lidí si totiž smlouvy vůbec nečte a pak se často diví, co dříve podepsali.

Většina lidí si totiž smlouvy vůbec nečte a pak se často diví, co dříve podepsali.

Dnešní článek je sice o cenách plynu, ale obdobně to platí i pro ceny elektřiny, telefonování či povinné ručení. Na všem můžete ušetřit a za ušetřené peníze vyrazit třeba na dovolenou. Tak už máte spočítáno kolik ušetříte? Pochlubte se v komentářích.

1 comment for “Změnou dodavatele plynu ušetříte

  1. Dodavatel
    25.5.2011 at 16:02

    Jo jenom pokud chce clovek usetrit, tak musi zvolit nejakeho noname dodavatele coz je na pytel v pripade problemu… kvuli par korunam si pridelavat porblemy

Comments are closed.