SMART TV – co vám přinese navíc oproti běžné televizi?

shutterstock.com

Všechno v okolí je „smart“. Lidé mají smart mobily, v obchodech jsou smart televizory a nabízejí se i kuchyňské smart spotřebiče. Co je to ale vlastně takový smart televizor neboli SMART TV? A v čem je tato televize jiná?

Co je „smart“, to se počítá

Pokud hovoříme o nějaké věci, že je „smart“, je tedy chytrá, šikovná nebo také užitečná či vychytaná. Jedná se tedy o volný překlad, který by měl přiblížit, proč je tedy používáno spojení SMART TV či jiné. Výraz je samozřejmě z angličtiny a překládat jej do češtiny by rozhodně nemělo takový efekt.

Pokud se zaměříme přímo na SMART TV, možná nás vlastně překvapí, že na první dojem tuto funkci nemusíme ani poznat. Často se jedná o LCD TV, LED TV nebo PLAZMA TV, které je klasického vzhledu, ale umí toho poněkud více. Samozřejmě musí mít vychytaný a dokonalý obraz, protože takový televizor nabízí přeci jen něco více, než ostatní.

SMART TV je tak trochu jiný televizor

Jak již bylo řečeno, televizor opravdu nabízí něco více, než ty ostatní. A to něco více, to jsou specifické funkce. Můžeme si je rozdělit na několik funkcí. Ovládání, zábava a užitečné funkce. Pojďme si je podrobněji rozebrat.

Začínáme tedy ovládáním. SMART TV je taková televize, která nabízí i něco více, než pouhé ovládání klasickým dálkovým ovladačem. Může mít tak specifický ovladač, ve kterém mohu být například pohybové senzory. Stačí tedy ovladačem mávnout zleva doprava a přepne se tak program. Můžeme televizor ovládat ale i rukama. Různá gesta, která zachytí, dokážou s televizorem dělat specifické úkony. Můžeme jej tak vypnout, změnit program, nastavit hlasitost a další.

V neposlední řadě lze televizor ovládat ale i hlasem nebo dokonce chytrým mobilním telefonem. Nainstalujete si aplikaci a ovládáte televizor právě jím. To zvládne například Samsung UE32ES6300.

LED televizor Samsung UE32ES6300, zdroj: obchody24.cz

Zábava. Tady je nespočet možností. Televizor obsahuje různé programy a aplikace, které umožňují nejčastěji přes internet přehrávání filmů, hraní her, je zde možnost i sociálních sítí, video hovorů nebo surfování po internetu. Facebook, YouTube a další aplikace jsou samozřejmě nutností.

Užitečné funkce jsou samozřejmě mnohem dál než u klasických televizorů. Můžeme tak živě sledovat pořad, který se automaticky nahrává. Potřebujeme na záchod? Nevadí. Dáme si pauzu. S nahráváním lze dělat i jiné různé věci. Specifický čas, specifické pořady, vynechání reklam a tak dále. Mezi další užitečné funkce je možnost využití internetu, USB nebo HDMI vstupů, lze tak připojit i externí disk nebo flash disk či notebook celkově.

Budoucnost již teď

SMART TV – to není budoucnost. To je přítomnost, která se stále rychleji dostává do našich domácností. A služby jsou samozřejmě stále vylepšovány. Co platí tento rok, příští již platit nemusí a co bude za pár let? Raději si netroufne nikdo ani představit. Jasné je jedno, v současné době jsou v technologii Smart TV nejpokročilejší televize Samsung.

1 comment for “SMART TV – co vám přinese navíc oproti běžné televizi?

  1. tommos
    14.11.2012 at 08:59

    Mluvit na televizi lol :D

Comments are closed.