Jaký vánoční stromek převládá v českých domácnostech?

kokiskashop.cz

Nechceme vás strašit, ale Vánoce pomalu klepou na dveře. Pokud se chcete vyhnout tomu největšímu shonu v průběhu prosince, využijte klidnějšího období v listopadu. V dnešním článku vám poradíme, na co byste rozhodně neměli zapomenout a to je vánoční stromek.

Vánoční stromeček nesmí chybět

Jaké by to byly Vánoce bez vánočního stromečku? Stromek je nejdůležitější vánoční dekorací, která by neměla chybět v žádné domácnosti. Není tomu příliš dlouho, tato tradice se do České republiky dostala až v polovině 19. století z Německa.

Vánoční stromek s osvětlením, zdroj: redakce

V současné době se nabízí dvě řešení, můžete mít umělý nebo živý stromeček. Dle průzkumu agentury STEN zvolí 57% dotazovaných živý stromeček, je tak patrný v posledních letech odklon od umělých stromků. Zajímá vás, který druh stromku převládá? I na to známe odpověď.

  • 38% jedle kavkazská nebo jedle bělokorá
  • 15% borovice černá nebo borovice lesní
  • 47% smrk ztepilý, smrk pichlavý nebo smrk omorika
Z porovnání tak vyplývá, že stále v oblíbenosti vede smrk, který zároveň patří mezi nejlevnější.

Osvětlení stromku pomocí LED, zdroj: kokiskashop.cz

Ozdoby na vánoční stromek

V obchodech je k dispozici celá řada různých stylů ozdob na stromeček. Pokud se podíváme do českých domácností, většina volí klasické barevné baňky. Ty jsou doplněny buď jednobarevným, nebo barevným osvětlením. Dnes se již často setkáte s LED žárovkami, ale pokud chcete ušetřit, můžete zvolit ty klasické.

Barevné řetězy jsou stálice, která pomůže stromek doladit. Pokud máte děti, nesmí na stromku chybět vánoční kolekce. Jen dávejte pozor, aby děti nesnědly vše hned. Vánoční výzdoba tak může mít různou podobu – každý stromek je originál.

Umělý vánoční stromek se šiškami, zdroj: kokiskashop.cz

Kdy nazdobit vánoční stromeček?

Většina z nás zdobí vánoční stromeček v předvečer Štědrého dne nebo přímo na Štědrý den ráno. Nicméně máme pro vás tip, pokud si chcete vánoční atmosféru prodloužit, klidně stromek můžete nazdobit ještě o pár dní dříve.

A jaký vánoční stromeček preferujete vy? Kdy ho pak zdobíte? Zdobíte ho tajně nebo spolu s dětmi? Těšíme se na vaše komentáře.

1 comment for “Jaký vánoční stromek převládá v českých domácnostech?

  1. petra
    20.11.2012 at 12:10

    Osobně bych si nikdy umělý stromek nekoupila je to hnus !!! Navíc to není ani ekologické

Comments are closed.