Průvodce nákupem bytového vybavení na splátky

shutterstock.com

shutterstock.com

Nákup zboží na splátky je dnes běžná praxe, kterou využívá stále více lidí. Důvodů k tomu je hned několik. V dnešním článku bychom vás rádi seznámili blíže s celým procesem od A-Z. Až budete chtít příště nakoupit na splátky, již budete vědět vše potřebné.

Díky možnosti splácení můžete mít vybrané zboží hned a nemusíte na něj dlouze šetřit, splátky si také můžete rozložit na delší období. Nemusíte také čekat na vyřízení úvěru, vše proběhne přímo v obchodě během několika minut. Nepotřebujete ani ručitele. Jak nákup na splátky probíhá?

Úvěrovou smlouvu podepíšete již v obchodě

Mezi nejčastější produkty, které Češi nakupují na splátky patří bytové vybavení. Jedná se především o kuchyňské spotřebiče, elektroniku ale například i nábytek. Důvod je jasný – tyto produkty stojí většinou nejvíce peněz.  Nákup bytového vybavení na splátky probíhá podobně jako nákup jakéhokoliv jiného zboží. Poté, co vyberete zboží, sepíše s vámi pracovník v obchodě žádost o nákup na splátky a nechá ji posoudit.

Posouzení trvá několik minut. Poté, co vám bude možnost splácení schválena, musíte obvykle složit první splátku – akontaci, která je obvykle ve výši 10% z ceny zboží. Důležité je zmínit, že nakoupené zboží se ve chvíli složení stává vaším majetkem a vy jste uzavřením smlouvy zavázáni jej řádně splatit. Výhodou je, že si můžete dokonce zvolit i výši a dobu splácení. Volit můžete také způsob úhrady – zpravidla je to bankovní převod nebo poštovní poukázky. V této chvíli si můžete nakoupené zboží odvézt domů.

Bílá technika se na splátky kupuje nejčastěji, zdroj: whirlpool.cz

Bílá technika se na splátky kupuje nejčastěji, zdroj: whirlpool.cz

Vyplatí se vsadit na osvědčené společnosti

Stejně jako je tomu při vyřizování běžné půjčky, je nutné, i v tomto případě vsadit na osvědčené společnosti. Zajímavé možnosti nákupu zboží na splátky nabízí například společnost Home Credit a.s. Pokud budete smlouvu uzavírat u této společnosti je důležité mít připraveny dva doklady totožnosti. Nákup na splátky mohou například uskutečnit i OSVČ.

Home Credit a.s. při uzavírání nákupu na splátky zkoumá především vaší možnost splácet, je tedy důležité mít stálý příjem. Výhodou je i to, že si ke splácení můžete sjednat pojištění pro případ, že nebudete schopni splácet. Příjemné také je, že za vyřízení nákupu na splátky neplatíte žádný poplatek, vyřízení je zdarma.

Při nákupu na splátky nic neuspěchejte, vše si dobře rozmyslete a zvažte, zda budete schopni své závazky bez problémů splácet.

1 comment for “Průvodce nákupem bytového vybavení na splátky

  1. Petra Světlá
    30.1.2013 at 09:42

    Nechapu jak nekdo muze nakupovat na splatky takove veci, vzdyt staci mesic ci dva pockat a nasetrit si. Nemusi mit hned to nejdrazsi i bezny spotrebic svou funkci zvladne dobre

Comments are closed.