Možná jste tak jako já o Vánocích objevili pod stromečkem docela nečekaný dárek – robotický vysavač. První kroky byly nesmělé, ale postupně se z nás stali dobří kamarádi. Přečtěte si celý příběh o robotickém vysavači.

Co je robotický vysavač?

Robotický vysavač je automatický pomocník, který za vás uklidí většinou v době, kdy nejste doma. Domů se tak vracíte do čistého bytu a místo úklidu se tak můžete věnovat vašim koníčkům. To je teorie. A jaká je praxe?

Běžný vysavač nenahradí, ale dokáže udržovat pořádek.

Vzhledem k množství reklam a častým slevám u prodejců elektro by se mohlo zdát, že již doba ručního vysávání je u konce. Po vyzkoušení mohu konstatovat, že ta doba se blíží, ale bude to ještě pár let trvat. Vysavač bez problémů zvládá běžný úklid od drobků, prachu či zvířecích chlupů.

Nejvíce se tedy uplatní přes týden, když chodíme do práce. Poradí si dobře s různými povrchy – koberec, dlažba nebo plovoucí podlaha mu nečiní problém. Ovšem u koberce dost záleží na jeho výšce, pokud máte huňatější, nečekejte perfektní výsledek. Rovněž různé záhyby a překážky jsou problém – vysavač se jim dokáže vyhnout, ale již kolem nich nezvládne dokonale uklidit, klasický vysavač tak o práci bohužel nepřijde.

Robotický vysavač má tu výhodu, že nejen že sám uklízí, ale dokáže se i sám nabíjet. Jakmile klesne jeho stav nabití pod určitou úroveň, automaticky se vydá do dokovací stanice. Jediné co zatím nezvládne je vysypat zásobník s nasbíraným nepořádkem.

Jako poslední věc, která mě u robotické vysavače zaujala je desinfekce pomocí UV světla. Tuto vlastnost si těžko mohu ověřit, a tak mi nezbývá než věřit výrobci, že je to skutečně k něčemu dobré.

S robotickým vysavačem Roomy Gold jsem spokojen a nejen já i vánoční návštěvy z něj byly nadšené a tak jsem zvědavý kolik z nich si ho pořídilo nebo v blízké době pořídí. Za cenu něco málo přes 10 000 Kč je to skvělý pomocník.

5 komentářů

 1. Mám ho taky doma a super!

  Komentář by Knet — 7.2.2011 @ 21:29

 2. Robotický vysavač Robzone mám už 2 roky a starej klasickej vysavač už bych nechtěla ani náhodou

  Komentář by Maruška — 30.4.2014 @ 14:09

 3. já ho taky mám a je to můj milášek :-D tak bych už klasický nechtěla.

  Komentář by lenule — 1.5.2014 @ 08:16

 4. Robotický vysavač RobZone jsem dostala k vánocům od manžela. Nejdřív mi to přišlo zbytečné, ale teď bych už neměnila. Máme psa a je nutný často vysávat, RobZone to zvládne sám a rychle beze mne! :-)

  Komentář by Kája Světlá — 25.5.2014 @ 20:17

 5. Kájo, to je dobrá informace pro mě. Díky. Máme doma kočku a nikde jsem nenašel vyjádření uživatelů robotických vysavačů, jak si vysavače umí či neumí poradit s chlupy

  Komentář by Marek — 10.7.2014 @ 11:41

Sorry, the comment form is closed at this time.