Netrapte se jarním úklidem, jiní ho mohou udělat za vás

Stresuje vás jarní úklid? Máte hned špatnou náladu, jakmile pomyslíte na to, jak bude náročný a kolik vám ukrojí z volného času? Nestresujte se zbytečně, uklidit vám mohou doma i profesionálové. A není to vůbec drahé!

Využít služeb úklidové firmy není v dnešní době nic neobvyklého. Volného času má většina lidí málo, a tak je potřeba si ho co nejvíce ušetřit a neplýtvat ho při činnostech, které může zvládnout někdo jiný. Úklid od profesionála není jen tak ledajaký, protože používá speciální přípravky, k nimž se zpravidla běžný laik nedostane. A co více – jsou i velice drahé. Využitím uklízecích služeb tak v konečném součtu můžete i ušetřit, protože si všechny potřebné pomůcky nebudete muset pořizovat.

Kolik to stojí?

Ceny za úklid se liší dle regionu (Praha patří mezi nejdražší). Nejde jen o to, co všechno je třeba obstarat, ale náklady samozřejmě souvisí i s velikostí bytu. Obecně se cena určuje v hodinové sazbě a pohybuje se okolo 150 až 300 Kč. Některé firmy si připočítávají i dopravné. Rozsah služeb je buď předem daný, nebo se domlouvá na míru dané domácnosti.

Tip: Potřebujete domácí čistírna odpadních vod?

Úklid od profesionálů je rychlý

Výhodou odborně prováděného úklidu je nejen použití kvalitních prostředků a znalost vhodných postupů, ale také rychlost. Na úklid k vám totiž dorazí tým o minimálně 2 lidech. Ti přesně vědí, co mají dělat a umí si efektivně pomoci. Prochází totiž speciálním školením, na kterém se dozví věci, o kterých nemusíte mít ani tušení, ať už jste sebezběhlejší hospodyňka. Mají tak hluboké poznatky o tom, co je na jaký povrch nejlepší (kuchyňské obklady, koberec, atd.), jak ho správně vyčistit, co k tomu použít a jak zabránit nadměrnému usazování prachu a mnoho dalšího.

Přenechat jarní úklid odborníkům je vítaná možnost, která vám ušetří spoustu času i sil. Nekažte si vstup do nejkrásnějšího období roku a prožijte své volné chvíle co nejpříjemněji. Představte si ten pocit, kdy se vrátíte domů z procházky a váš byt bude čistý, uklizený a voňavý.