Nerezové schodiště se hodí nejen do moderních prostor

V dnešním článku se blíže podíváme na nerezové schodiště – jaké jsou jeho výhody a kolik stojí?

Spousta lidí se mylně domnívá, že schodiště je pouze funkční součástí stavby, a tak není nutné přílišně řešit jeho vzhled. Opak je ale pravdou. Schody se totiž mohou stát dominantou prostoru, co mu dodá na výjimečnosti. Typickým příkladem je luxusně vyhlížející nerezové schodiště, které je zcela bezúdržbové a má vysokou životnost.

Nerezové schodiště může mít rozličný povrch vycházející z typu povrchové úpravy hutního materiálu. Zpravidla se lze setkat s leštěnou nebo broušenou strukturou. Co se týče tvaru, tak schody mohou být přímé, lomené i třeba spirálové. Využívají se nerezové sloupky spojené pomocí nerezový spojovací materiál. Nejčastěji se využívají kruhové průřezy, ale rovněž existuje i šestihranné, čtvercové nebo obdélníkové provedení.

Pevnost schodiště je daná konstrukcí schodů (může být betonová či kovová) a také využitím šrouby s metrickým závitem.

Nerezové schodiště a jeho výhody

Pro nerezové schodiště hovoří několik zásadních argumentů. Tím nejvýraznějším je jistě jeho luxusní vzhled, který byl už v úvodu tohoto článku několikrát zmíněn. Stejně tak bylo nastíněno, že se jedná o víceméně bezúdržbový prvek interiéru či exteriéru. A to díky kvalitě materiálu. Ve srovnání s dřevěnými schody, které reagují na okolní vlivy, představuje nerez mnohem lepší volbu. Také se nemusí natírat či jinak obnovovat. Vypadá pořád tak dobře jako po prvotní instalaci.

Kolik stojí nerezové schodiště?

Je však jasné, že nerezové schodiště představuje vyšší investici než běžné typy. Je ale třeba zmínit, že se jedná o investici jednorázovou díky velké trvanlivosti. Uvažujete-li o výstavbě schodů nebo vás čeká jejich rekonstrukce, vyplatí se přemýšlet o nerezovém provedení, které je nadčasové a skvěle doplní jakýkoliv nastolený styl.

Cena se u běžného schodiště pohybuje mezi 3-5 000Kč za metr. Jednodušší schodiště může zvládnout i šikovný kutil svépomocí.

Jaké jsou vaše zkušenosti? Máte nerezové schodiště? Využili jste odborné firmy nebo jste ho zvládli svépomocí? Budeme rádi za každý komentář.

1 comment for “Nerezové schodiště se hodí nejen do moderních prostor

  1. Ceny
    23.4.2012 at 09:42

    Az na ty ceny – nechapu proc je to tak drahe??? Muze mi to nekdo vysvetlit nebo jsou to jen nenazrani vyrobci?????

Comments are closed.