Zahradní nábytek zajistí chvíle pohody na čerstvém vzduchu

Posezení na zahradě za hezkého počasí je příjemnou relaxací. Zvláště v případě, že máte k dispozici zahradní nábytek, co je nejen funkční, ale také dobře vypadá.

Mezi nejžádanější typy patří plastový, dřevěný a ratanový zahradní nábytek. Jaké jsou přednosti těchto materiálů a který zvolit?

Nábytek musí být pevný, stabilní a jeho údržba by neměla být příliš náročná. Spousta lidí vítá samozřejmě i nízkou cenu, a tak vyhledává výprodeje zahradního nábytku, který umožňuje pořídit si kousky z kvalitnějších materiálů.

Ratanový zahradní nábytek

Nábytek z ratanu může být zcela přírodní (vyráběný z tropické rostliny) nebo umělý, kdy jsou původní vlákna nahrazena syntetikou. Pro potřeby užití venku se užívá spíše druhého vzpomínaného typu, tedy umělého. Ten je vysoce odolný vůči vlivům z okolí, lehký, a proto mobilní, a také se velice snadno čistí.

Plastový zahradní nábytek

Nábytek z plastu je vůbec nejlevnější možnou variantou. Je poměrně hodně rozšířený, především díky barevné rozmanitosti, nízké váze a již zmiňované ceně. Kompletní set stolu s židlemi může vyjít na pár stovek. Obdobně jako ratanový zahradní nábytek se i tento druh jednoduše čistí.

Dřevěný zahradní nábytek

Co však nejlépe doplňuje přírodní vzhled prostředí u domu? Přece dřevěný zahradní nábytek. Moderní varianty se vyrábí z exotických dřevin, které jsou schopné odolávat rozmarům počasí. Žádaný je tedy pro přirozený vzhled a kvalitu zpracování.

Nezapomeňte na podsedáky na židle

Komfort při užívání zajišťují u nábytku podsedáky na židle. Ty mohou mít různou podobu, a to nejen v otázce barev nebo vzorování. Podsedáky na židle mohou být malými měkkými polštářky nebo pouhými potahy, které brání spíše jen dotyku pokožky s chladným povrchem nábytku. Vybírejte proto podsedáky na židle podle toho, co od nich očekáváte. V každém případě vám poskytnou příjemné pohodlí, které jen utuží už tak pozitivní náladu při posezení s blízkými a přáteli.