V koupelně oceníte podlahové topení

Chystáte se na rekonstrukci bytového jádra? Máme pro vás tip, který oceníte zejména v zimních měsících – podlahové topení! Jaké jsou jeho výhody a nevýhody?

Koupelna je místností, ve které by měla být nejvyšší teplota (dle ČSN 06 0210 ~ 24 °C). I když se poměrně snadno daří tyto parametry v běžném obydlí plnit, největším problémem bývá podlaha, která i přes vyhřátý okolní prostor zůstává zpravidla studená. A to je nejen nepříjemné, ale také rizikové pro zdraví. Člověk, který je vyhřátý ze sprchy či vany a stoupne na chladnou zem, riskuje nachlazení. Řešení, které tento nedostatek dokáže eliminovat, se nazývá podlahové topení.

Podlahové topení jako ideální řešení

Vytápění koupelny je možné zajistit mnohými způsoby. Někdo se spoléhá na oblíbené topné žebříky, jiný nechává před využitím tuto místnost vyhřát teplem jdoucím z okolních prostor, jiným zase stačí, když se koupelna dočasně ohřeje od teplé vody při sprchování. Především rodiny s malými dětmi by však od polovičatých a neefektivních metod měly upustit. Speciální topné rohože, co je možné instalovat pod dlažbu, jsou nezávislé na centrálním topení a jejich spuštění lze nastavovat dle potřeb.

Tip: Hledáte moderní venkovní osvětlení?

Jak se podlahové topení do koupelny instaluje?

Základem snadno realizovatelného podlahového topení jsou elektrické rohože. Ty se při chodu rozehřívají a uvolňují teplo. Toto elektrické topení nemá ani vysokou spotřebu – naopak ohřívá jen místa, která skutečně potřebujete.

Při instalaci se nemusíte obávat toho, že by bylo potřeba měnit dispozice místnosti. Podlaha se po vložení rohoží zvedne jen o pár milimetrů. I když toto rozšíření a zvýšení komfortu vyžaduje určité stavební zásahy (rozebrání a opětovné položení podlahy), odborná firma je schopna rekonstrukci dle konkrétních podmínek zvládnout během jednoho či dvou dnů. Cena se pohybuje kolem 1000-2000Kč za m2 dle velikosti instalace + práce.

Výhodou koupelnového podlahového topení je možnost nezávislého přitápění – tím můžete dosáhnout i úspora tepla.

Ovládání je jednoduché

Od typu systému, který k podlahovému vytápění v koupelně využijete, se posléze odvíjí i možnosti ovládání a nastavení, tedy například již zmíněné časování spouštění nebo třeba navolení teploty. V praxi to pak znamená, že topení se spustí i bez vaší přítomnosti a vy posléze přijdete domů, kde na vás bude čekat již příjemně vyhřátá koupelna, kde není problém stopnout si bosou nohou na zem.

1 comment for “V koupelně oceníte podlahové topení

  1. lucinka
    14.6.2012 at 20:40

    Podlahové topení v koupelně je super věc ! Doporučuji všem

Comments are closed.