Jak vybrat vhodné obklady a dlažbu do vašeho bytu?

Koupelna i kuchyně, dvě místnosti, při jejichž zařizování je třeba pamatovat především na praktičnost. Volbou vhodných materiálů a povrchů lze předejít spoustě zbytečných komplikací a také si usnadnit údržbu. O to více se osvědčí obklady a dlažba.

Mnozí se domnívají, že co je praktické, to neoplývá vytříbeným designem. Značka Rako však tento mýtus bortí. Obklady a dlažba jsou nabízeny v širokém spektru barevného i reliéfního řešení s ohledem na nejnovější trendy i nadčasové stálice. Jenže podle čeho vybrat ty nejlepší kousky?

Věděli jste, že Rako vzniklo již koncem 19. století? Za nedlouho tak oslaví výročí 130 let. I když tuto značku vlastní zahraniční firma, výroba je stále umístěna v Rakovníku.

Je důležitější rozměr, nebo barva?

Je naprosto zřejmé, že výběr ovlivňuje především to, jak je dlaždice velká a jak vypadá. Oba parametry se silně podílejí na tom, jak na vás výsledek bude působit. V současné době se oblibě těší velké formáty, které se hodí do větších i menších interiérů a navíc se díky menšímu výskytu spár snadněji a rychleji čistí.

V nabídce společnosti Rako proto najdete tyto moderní, ale i klasické menší formáty obkladů do koupelen. Pokud se neumíte pro jeden z nich rozhodnout, zkuste je nakombinovat, což je velice efektní řešení.

Co se týče barvy, aktuálně trhu vévodí přírodní odstíny, konečné rozhodnutí však učiňte na základě dispozic místnosti, kterou budete obkládat či opatřovat dlažbou. Nedoporučuje se přehánět to s tmavou a sytou barvou, a to ani v případě velkorysých prostor.

Tip: Společnost Rako vám zdarma zašle katalog obkladů a obkladaček

Vždy se vyplatí doplnit je světlejšími provedeními, která celkovému působení přidají na lehkosti. Pamatujte na zlaté pravidlo obkladů a dlažeb, tedy že přílišné experimentování s barvami je na škodu. Zvolte si 2 oblíbené barvy a k nim jeden doplňující, který bude převažovat na doplňcích.

Povrchová úprava ovlivní čištění

V sortimentu firmy Rako naleznete i různorodé povrchové úpravy. Trendy lesklé a hladké povrchy doplňují reliéfní řešení, co zvyšují i bezpečnost chůze po takových dlaždicích. Myslete nejen na to, jak budou obklady a dlažba doma vypadat, ale jak se budou následně čistit. Zda na místa, kam stříká voda, přeci jen není lepší volit matná provedení. O tom, jak budete s dlažbou a obklady spokojeni, rozhoduje právě i to, jak snadné bude jejich čištění.


Nechcete-li dělat při výběru obkladů a dlažeb kompromisy, vsaďte na českou kvalitu – značku Rako. Její široká nabídka zaručí, že se váš byt promění v praktické, avšak útulné zázemí pro denně prováděné činnosti.