Trendy v bytovém vybavení

Jaké jsou nejnovější trendy v zařízení bytu? Přečtěte si článek o novinkách pro období podzim/zima 2010 v oblasti nábytku, matrací a dřevěných podlah.

Přišel podzim a s ním období, kdy trávíme více času v našich domovech. Nicméně zároveň s tím postupně zjišťujeme, že některé vybavení již má své nejlepší léta za sebou a chtělo by vyměnit. V následujících odstavcích se se zaměříme na trendy v oblasti nábytku.

Obývací pokoj

V posledních letech se v oblasti nábytku v obývacích pokojích prosazuje trend minimalizace. V místnosti je pouze jednoduchý nábytok na nejdůležitější věci jako jsou časopisy, knihy a jiné běžné potřeby. Vše ostatní je uloženo buď ve speciální místnosti – šatně nebo ve skříních na chodbě.

Obývacímu pokoji dominují velké kožené sedacie súpravy, které jsou moderní především v bílé barvě. Taková sedací souprava je praktická na údržbu (snadno se čistí) a pokud zvolíte dobrého výrobce vydrží mnoho let.

A co by to bylo za obývací pokoj bez velké televize? Velká televize je nejen praktická, ale rovněž dnešní LCD technologie poskytuje i variabilitu ve vzhledu. Doporučujeme TV zavěsit na zeď pomocí speciálního držáku a kabeláž zabudovat do stěny. To může být problém obzvlášť na bytech, a proto je možné vytvořit i výklenek ze sádrokartonu.

A dostáváme k neméně důležité věci – podlaze. Podlaha vytváří spolu s výmalbou celkový ráz místnosti. V poslední době jsou moderní drevené podlahy na které jsou vhodně umístěny malé koberečky například po stolem či sedací soupravou.

Ložnice

Trendy v budování ložnic jsou podobné jako v obývacích pokojích. Pryč jsou doby, kdy se obestavěly stěny skříněmi. Trendy je vzdušnost. Doporučujeme zvolit kvalitní masivní postel a neméně důležité jsou matrace (strávíte na nich 1/3 života). Stěny ložnice můžete zútulnit samolepkami na zeď, které patří k hitům roku 2010.