Tipy jak se nespálit při výběru sedací soupravy

shutterstock.com

Zařizování interiéru není vždy jen zábava, obzvláště máte-li se dohodnout třeba s partnerem, když každý má zcela jiný vkus a představy. Cestou by vždy měl být kompromis, ale hlavně tak, aby plnil veškeré nároky dnešní domácnosti. Na co si dát pozor?

Obývací pokoj je centrem veškerého dění

Obývací pokoj je hned po ložnici druhým pokojem, kde budete trávit nejvíce času. Jedná se o jakousi společenskou místnost, která slouží nejen k vaší relaxaci, ale také jako místo, kde vítáte a hostíte návštěvy, slavíte svátky, kde prostě odpočíváte po náročném dnu. K vybavení tudíž přistupujte maximálně osobně.

Sedací souprava musí být především pohodlná

Určitě jako první chcete, aby byla příjemná na pohled, ale také věnujte dostatek času tomu, zda je sedačka pohodlná a vám se v ní dobře sedí a nebolí vás z ní záda. Proto dávejte pozor obzvlášť na příliš měkké sedačky, které na první pohled působí pohodlně, ale při delším sezení tomu tak není! Některé materiály dokáží být také nepříjemné, třeba kůže, která studí nebo způsobuje pocení. Avšak vypadá velmi luxusně. Co je tedy pro vás přednější?

Tip: Jaké jsou v dnešní době moderní obývací stěny? Přečtěte si v našem dalším článku.

Využijte prostor na maximum

Hodně prostoru pro sezení i většího počtu lidí poskytují rohové sedací soupravy, proto jsou také při zařizování interiéru často volené. Jsou k dostání v mnoha provedeních a hlavně velikostech, což vyhovuje různým potřebám různě velkých místností, které máte k dispozici. Rohové sedačky jsou obvykle vyráběny do tvaru písmene L, avšak dají se pořídit také sedačky tvaru písmene U, které jsou ještě prostornější na sezení, ovšem na druhou stranu, když mezi ramena této sedačky umístíte konferenční stolek, může být obtížnější se odtamtud dostat.

Sedací souprava TIFANY, zdroj: nabytek-elegance.cz

Rozkládací pohovky nezatracujte

Pro menší byty jsou ideálním řešením rozkládací sedací soupravy, které poskytují dodatečný prostor na spaní. Nejedná se sice o permanentní řešení, na kterém by měl člověk spát trvale, protože tyto rozkládací sedačky většinou nebývají zcela vhodné pro zdraví zad, nicméně jako dočasná plocha na spaní nebo lůžko pro hosty zcela dostačují.

Sedací souprava KARENE, zdroj: nabytek-elegance.cz

Sedačka do dětského pokoje?

Do mladistvě zařízených bytů a interiérů se často pořizují také pohovky, které jsou něco mezi postelí a sedačkou. Navíc mívají také úložný prostor. Jsou ideální pro válení či posezení s kamarády. Alternativou mohou být i v současné době velice populární sedací vaky.