Moderní obývací stěny preferují vzdušnost

shutterstock.com

Trendy v bydlení se neustále mění. To, co bylo preferováno ještě pár let zpátky, je nevratně pryč. Týká se to samozřejmě i obývacích stěn. Zapomeňte na doby, kdy stěna zaplnila celou zeď až ke stropu a působila těžkopádným dojmem. Moderní obývací stěny jsou vzdušné, minimalistické a nadčasové. Obývací stěna je dominantním prvkem pokoje, nicméně by měla být vkusná a neubírat z volného prostoru více, než je potřeba. A to přesně plní typy, které si aktuálně můžete pořídit. Jsou zpravidla tvořeny z několika jednoduchých skříněk, poliček, případně vitríny a televizního stolku.

Sestavte si stěnu podle svých představ

Obývací stěny, které si v této době můžete pořídit, jsou sestavou většinou úzkých (horizontálních a vertikálních) skříněk či polic, které lze umístit dle dispozic a potřeb konkrétních prostor. Blíže k sobě, dále od sebe, polici přímo nad televizinebo kousek vedle ní. Fantazii se meze nekladou, moderní stěny fandí praktičnosti.

Televize se dnes stále častěji zavěšují na stěnu. Získáte tím nejen více místa, ale také možnost s televizí snadno manipulovat pomocí standardizovaného VESA držáku.

Jaké se používají materiály?

Nejčastěji se moderní nábytek vyrábí z lamina či dýhovaných desek. První varianta je levnější, druhá zpravidla déle vydrží. Oblíbené jsou dekory ořechu či dubu v kombinaci s bílými a černými barvami. Ceny nejlevnějších obývacích stěn z laminátových směsí začínají již na dvou tisících korun.

Moderní obývací stěna JAZZ, zdroj: fofr-nabytek.cz

Lesklé povrchy jsou nadčasové

I když dříve byly povrchy nábytku spíše matné, dnes je tomu naopak. U mnohých obývacích stěn se lze setkat s trendem lesklých povrchů. Což vypadá nejen elegantně, ale také to dodá prostoru pořádný šmrnc. Navíc obecně leštěné, případně skleněné, materiály dokážou dodat vzdušnost a lehkost i malé místnosti.

Moderní obývací stěna TAHITI, bílá-černá, zdroj: fofr-nabytek.cz

Chcete-li svou novou obývací stěnou dodat pokoji pořádnou jiskru, zvolte variantu s LED osvětlením, které je většinou zasazeno do poliček u vitrínek. Což je nejen stylové, ale také praktické. Také přijde vhod rozkládací sedací souprava, která poskytne možnost rychlé vytvoření postele pro hosty.

1 comment for “Moderní obývací stěny preferují vzdušnost

  1. Bara
    11.12.2012 at 16:34

    Kam schovat kabely od televize kdyz ji povesim na zed? Na vsech fotkach nejsou a ja si s tim lamu hlavu jak na to??

Comments are closed.