Proč si koupit kovový nábytek?

Kovový nábytek poslední dobou ustoupil do pozadí, což je určitě velká škoda, protože poskytuje mnoho výhod. Více v dnešním článku.

Kovový nábytek se vyznačuje především svou pevností a dlouhou životností. Tím je předurčeno jeho základní použití, kdy se ve velké míře používá v průmyslových provozech či společných prostorech. Často se s ním setkáte třeba ve škole, na nádraží či různých sportovištích (šatní skříňky). Všechno jsou to místa, kde vynikne jeho kvalitní dílenské zpracování a pevnost daná použitím kovového materiálu.

Druhou důležitou vlastností je snadná údržba. Často na kovový nábytek narazíte v nemocnicích, kde je požadavek na přísné dodržování hygienických předpisů a s tím spojený častý úklid. Kov je materiál, který je zcela odolný vůči různým čistícím prostředkům. Zároveň je jeho povrch hladký a snadno se čistí.

Více prostoru nám zajistí právě kovový nábytek, protože plech je dostatečně pevný i při malé tloušťce. Máte tak k dispozici více vnitřního prostoru (typickykartotéky). Toho se často využívá například v šatnách na sportovištích, kde se tak do jedné místnosti vleze více skříněk vedle sebe.

Kovový nábytek má vysokou pevnost a s tím souvisí i velká nosnost. Kovový nábytek se často používá právě ve skladech, kde je potřeba vysoká nosnost a maximální využití kapacity skladu. Snadno tak lze skladovat zboží i do velké výšky.

Odolnost vůči vlhkosti je posledním důvodem, proč je vhodné využít kovový nábytek v prostorech, kde se vyskytují takové podmínky. Často jsou to různé sklepy, kde je těžké vlhkost odstranit. Kvalitně ošetřený nábytek i v takových podmínkách vydrží dlouhá léta.