Hledáte informace o pojištění vašeho majetku? V dnešním článku naleznete krátký přehled možných řešení.

Jaké existují typy pojištění?

  • pojištění domácnosti (neboli pojištění vybavení bytu)
  • pojištění nemovitosti (neboli pojištění stavby)
  • pojištění odpovědnosti za škodu (způsobení škody jiné osobě – př. soused)

Pojištění domácnosti se vyplatí

Rok od roku roste cena vybavení naší domácnosti a s tím i případná škoda na našem majetku. Jako první se samozřejmě doporučuje byt či dům dostatečně zabezpečit, aby to zloděje odradilo. Nicméně i sebelepší zabezpečení není 100%. Pokud zloděj ví, že máte doma něco hodnotného, najde způsob, jak se k vám vloupat. Řešením je pořídit si domácí trezor na drobné věci. Ostatní věci můžete dobře pojistit. Pojištění domácnosti poskytuje například společnost Allianz Direct.

Pojištění nemovitosti – vy ho ještě nemáte!?

Dle průzkumu je u nás stále dost bytů či domů, které nemají uzavřené pojištění nemovitosti! To je docela problém, obzvlášť, když například riziko povodní je v poslední době poměrně vysoké. Pojištění nemovitosti není drahé, jak si většina lidí myslí. O jeho ceně rozhoduje především stupeň vaší rizikovosti. Vaši platbu vám rádi spočítají na mnoha místech v České republice nebo i prostřednictvím internetu – pojištění online.

Pojištění nemovitosti je naprostý základ, protože klesá riziko, že v případě nějaké přírodní katastrofy či nehody skončíte na ulici (ano i takové případy se stávají). Pojištění majetku již záleží na hodnotě vašeho vybavení a míry rizika, které si připouštíte. Jako doplňkový produkt se také sjednává pojištění odpovědnosti za škodu, které například hradí škody, které způsobíte sousedovi (vytopení bytu, atd.).

Komentáře (0)

No comments yet.

Sorry, the comment form is closed at this time.