Pojištění majetku, nemovitosti a domácnosti

Hledáte informace o pojištění vašeho majetku? V dnešním článku naleznete krátký přehled možných řešení.

Jaké existují typy pojištění?

  • pojištění domácnosti (neboli pojištění vybavení bytu)
  • pojištění nemovitosti (neboli pojištění stavby)
  • pojištění odpovědnosti za škodu (způsobení škody jiné osobě – př. soused)

Pojištění domácnosti se vyplatí

Rok od roku roste cena vybavení naší domácnosti a s tím i případná škoda na našem majetku. Jako první se samozřejmě doporučuje byt či dům dostatečně zabezpečit, aby to zloděje odradilo. Nicméně i sebelepší zabezpečení není 100%. Pokud zloděj ví, že máte doma něco hodnotného, najde způsob, jak se k vám vloupat. Řešením je pořídit si domácí trezor na drobné věci. Ostatní věci můžete dobře pojistit. Pojištění domácnosti poskytuje například společnost Allianz Direct.

Pojištění nemovitosti – vy ho ještě nemáte!?

Dle průzkumu je u nás stále dost bytů či domů, které nemají uzavřené pojištění nemovitosti! To je docela problém, obzvlášť, když například riziko povodní je v poslední době poměrně vysoké. Pojištění nemovitosti není drahé, jak si většina lidí myslí. O jeho ceně rozhoduje především stupeň vaší rizikovosti. Vaši platbu vám rádi spočítají na mnoha místech v České republice nebo i prostřednictvím internetu – pojištění online.

Pojištění nemovitosti je naprostý základ, protože klesá riziko, že v případě nějaké přírodní katastrofy či nehody skončíte na ulici (ano i takové případy se stávají). Pojištění majetku již záleží na hodnotě vašeho vybavení a míry rizika, které si připouštíte. Jako doplňkový produkt se také sjednává pojištění odpovědnosti za škodu, které například hradí škody, které způsobíte sousedovi (vytopení bytu, atd.).