Poznejte severský styl

nordicday.cz

nordicday.cz

V posledních letech se čím dál větší oblibě těší severský styl. Vyznačuje se střízlivými barvami, dokonalým designem a funkčností. Místnosti zařízené v tomto stylu působí prostorně, čistě a upraveně. Mezi materiály převládá dřevo, za ním následuje sklo a kov. Všechny se mezi sebou báječně kombinují. V barvách vévodí bílá, krémová, černá a šedá.

Jaké jsou hlavní specifika severského stylu?

Pokoje jsou většinou vymalovány bílou barvou a díky tomu vypadají opticky větší. Nábytek má jednoduché tvary a čisté linie a hodí se do každé místnosti. Nejčastěji používaným materiálem na podlahy je dřevo. Opravdové kouzlo v interiéru udělají bytové doplňky. Jsou jednoduché a praktické, současně však také nápadité a elegantní. Váš domov báječně oživí.

Různé dekorace zútulní váš domov

Spousta bytových doplňků má víceúčelové použití. Například některé hrnečky je možno použít jako svícny, stojánky na tužky či obaly na květiny, talíře se dají pověsit na zeď a rázem máte originální dekoraci. Fantazii se meze nekladou. Mezi nejoblíbenější dekorace patří dekorativní polštářky a deky, s jejichž pomocí proměníte Váš domov během okamžiku. Na pohovku a křeslo položte polštářky a vše vypadá jinak.

Různé druhy doplňků a dekorací v severském stylu, zdroj: nordicday.cz

Různé druhy doplňků a dekorací v severském stylu, zdroj: nordicday.cz

Polštáře jsou v jemných barvách s úžasnými přírodními motivy. Na své si však přijdou i milovníci nadčasových geometrických tvarů a batiky. Praktickým bytovým doplňkem se stanou designové hodiny na stěnu v severském a industriálním stylu. Vnesou do Vašeho domova nádech elegance a dokonalosti.

Nejen v severských zemích, ale i u nás hraje významnou roli osvětlení. Nejrůznější lampy, lustry a svícny doslova rozzáří Váš dům či byt. Jsou praktické, velice dekorativní a designově dokonalé.

Pokud Vás severský styl zaujal, navštivte internetový obchod Nordic Day, který se na něho v České republice specializuje. Na stránkách najdete spoustu inspirace, fotografií, článků a výrobky nejoblíbenějších skandinávských značek.

2 comments for “Poznejte severský styl

  1. Olca
    15.9.2014 at 12:29

    mam rada kombinace cerne, bile a dreva. takze i tento styl. jen mi rijde ze v CR je nedostatek obchodu, kde by se nabytek nebo doplnky daly sehnat. mate nekdo nejaky tip, nejaky oblibeny a hlavne dobry a cenove dostupny obchod? diky

  2. Severka
    25.9.2014 at 18:29

    Mě se zase zdá příliš studený. Bojím se že by mi v takovémto interiéru byla zima i v létě. :-D

Comments are closed.