Zdravější, chutnější a levnější voda? Zkuste filtrační konvice!

zdroj: bwt.cz

zdroj: bwt.cz

Není pochyb o tom, že filtrace vody by měla mít místo v každé domácnosti, zejména v těch, které mají tvrdou vodu. Nejedná se o drahé spotřebiče, jejich účinnost je v mnoha případech vysoká, a tím zajišťují chutnější vodu z kohoutku pro pití či vaření. Jednou z možností, jak toho dosáhnout jsou filtrační konvice. I mnohé restaurace na ně nedají dopustit.

Voda z kohoutku si v průběhu času získala mnohé odpůrce, ale také zaryté zastánce. Pravda je taková, že před revolucí se u nás balená voda prakticky nevyskytovala. Dnes spousta z nás má doma barely s pitnou vodou a platí tak za litr vody čtyři až šest korun. Přitom z kohoutku stejné množství vyjde na sedm haléřů. Rozdíl je astronomický.

Přitom voda z kohoutku musí splňovat přísné hygienické normy a rozhodně tak nemůže být její konzumace škodlivá. Proč tolik lidí dává přednost vodě balené? Jednou z nejčastějších odpovědí je lepší chuť. Voda z vodovodu může obsahovat látky, které ovlivňují její chuť i zápach (chlór, organické nečistoty či některé pesticidy). Právě s tímto vám může pomoci vhodná domácí filtrace.

Jaké jsou možnosti filtrace pitné vody?

Pojďme se nejprve pro úplnost ve zkratce zastavit u jednotlivých typů filtrací vody. Ty lze dělit dle typu (umístit je můžete na přívod vody či na baterii), podle toho, co vlastně mají „vyfiltrovat“ a v neposlední řadě hrají roli i použité technologie.

Při výběru vhodné filtrace je nutné soustředit se na kvalitu filtru, pořizovací a hlavně provozní náklady, ale i na to, jaké má takový produkt požadavky na obsluhu a údržbu. Nejjednodušší řešení je investovat do filtrační konvice, které přinášejí unikátní technologii filtrace. Do konvice o objemu 2,7 litru napustíte vodu z kohoutku a počkáte chvíli, než se voda přefiltruje. Pak už ji můžete používat na přímou spotřebu nebo vaření.

Barevné variace filtračních konvic BWT, zdroj: bwt.cz

Barevné variace filtračních konvic BWT, zdroj: bwt.cz

Filtrační konvice BWT – spotřebiče nové generace

Filtrační konvice jsou moderní variantou filtrace vody, která se rozhodně vyplatí, a to v mnoha ohledech. Některé druhy jsou velice účinné, takže si domů za pár stovek pořídíte skutečně zajímavé pomocníky. Podívejme se na výhody filtračních konvic BWT:

 • Díky vícestupňovému procesu filtrace budete mít vždy po ruce skutečně kvalitní vodu. Už žádný vodní kámen, těžké kovy a další nezdravé látky, které zatěžují lidský organismus.
 • Jednotlivé nápoje budou o mnoho lahodnější. To platí jak pro kávu či čaj, tak pro ledově vychlazené nápoje – konvici lze bez problémů umístit do běžného typu chladniček.
 • Značně ušetříte. Filtrační konvice BWT jsou cenově srovnatelné s běžnými konvicemi. Navíc nebudete muset kupovat výrazně dražší balenou vodu. Filtry je sice nutné každý měsíc měnit, ovšem i tak Vás voda nebude stát ani korunu za litr.
 • Potěší i prodloužení životnosti spotřebičů a náčiní na přípravu nápojů či pokrmů, neboť voda již nebude obsahovat nečistoty, které je rychleji ničí.
 • Můžete vybírat z více esteticky zajímavých výrobků, z nichž se každý stane nepřehlédnutelným prvkem interiéru. Prohlédněte si filtrační konvice BWT a přesvědčte se sami.
 • Už nikdy nebudete muset tahat těžké PET lahve z obchodů, které jsou navíc z environmentálního hlediska velice nevhodné. Používání vody z kohoutku je zkrátka ekologicky daleko šetrnější.
 • Patentovaná Mg2 + technologie obohacuje vodu o hořčík, což má opět pozitivní vliv na Vaše zdraví, neboť tento prvek lidské tělo nezbytně potřebuje. Voda bude mít zároveň úžasnou, plně přírodní chuť.

Pokud jsme Vás přesvědčili o tom, že si filtrační konvici BWT stojí za to pořídit, doporučujeme Vám internetový obchod BWT-filtry.cz. Zde je seženete levně a navíc se dozvíte mnoho dalších důležitých informací.

2 comments for “Zdravější, chutnější a levnější voda? Zkuste filtrační konvice!

 1. Lenka
  26.8.2014 at 08:31

  mam britu a nemuzu si ji vynachvalit, doporucuju. delame v ni i kafe, no zkratka parada.

 2. Pospi
  11.9.2014 at 07:14

  Ahoj, i já jsem s Britou velice spokojená, přestali jsme kupovat balené vody a i kafe z ní chutná skvěle. :)

Comments are closed.