Pochozí sklo aneb skleněné podlahy a schodiště

zdroj: mija-t.cz

zdroj: mija-t.cz

Přemýšlíte, jak změnit interiér svého domu k nepoznání? Investujte do pochozího skla, které se hodí do každého moderního rodinného domu. Jedná se v podstatě o vícevrstvé sklo, u kterého se při výrobě používá speciální technologie, díky níž je možné po skle chodit. V dnešním článku se podíváme na pochozí sklo podrobněji.

Pochozí sklo jako dominanta interiéru

Sklo symbolizuje křehkost, ale u pochozího skla je tento aspekt porušen. Jak už samotný název napovídá, po tomto speciálním skle se bude chodit, a tak se zde křehkost odsouvá na druhou kolej. Pochůzzné sklo se dnes používá na nášlapy schodů, podesty, prosvětlení parkovišť, ba dokonce i na taneční parkety. Široké uplatnění však toto sklo nachází v moderních interiérech, kde představuje dominantní a efektní prvek.

 Pochozí sklo nesmí být vystaveno dlouhodobé statické zátěži

Chcete-li dát svému domu nádech elegance, zvolte právě pochozí sklo. Pro realizaci si ale objednejte odbornou firmu, která má v této oblasti bohaté zkušenosti. Neodbornou instalací byste snížili bezpečnost pochozího skla a také jeho životnost.

Kam se pochozí sklo hodí?

Pochozí sklo se skládá z několika vrstev, a to buď obyčejných, nebo tepelně tvrzených skel. Jednotlivé vrstvy bezpečnostního pochozího skla jsou pak spojeny několika PVB fóliemi. Vrchní vrstva skla musí být protiskluzová, aby byla zajištěna vaše bezpečnost. Tento speciální typ skla se uplatní nejen v interiérech, jako jsou již zmíněné schody či podlahy, ale také v exteriérech, kde je můžete nainstalovat například na terasy v kombinaci se skleněným zábradlím.

Hlavní výhodou je, že sklo opticky zvětšuje prostor, a tak se hodí do místností, které jsou menší. Navíc můžete pochozí sklo zkombinovat i s dalšími skleněnými prvky, například s celoskleněnými dveřmi. Stačí mít pouze cit pro design. A pokud ho nemáte, firma, která se zabývá realizací skleněných podlah, vám ráda poradí.

Cena pochozího skla?

Všechny prvky jsou vyráběny zpravidla na míru, proto se předem těžko dá odhadnout výsledná cena. Pokud máte v plánu skleněné schodiště, počítejte s tím, že patří k nejdražším variantám. Orientačně se 1m2 pochozího skla pohybuje kolem 5 000 Kč. V této ceně ale není zahrnuto uchycení ani instalace.