Nová kuchyně je příležitostí k obměně kuchyňského vybavení

shutterstock.com

Když už se rozhodnete pro rekonstrukci kuchyně, nezapomínejte na kuchyňské vybavení. Staré hrnce, příbory, vidličky a zašlé sklenice pošlete do důchodu a vyberte si nové. V dnešním článku přinášíme několik tipů, co by v nové kuchyni nemělo chybět.

Vsaďte na kvalitu

Zřejmě mezi nejznámější českou značku kuchyňského vybavení patří Tescoma. Pro někoho je možná zboží od této značky příliš drahé. Pravdou je, že si musíte připlatit i několik set korun navíc, oproti nejlevnějším výrobkům. Kuchyňské vybavení ale většinou nekupujete na krátkou dobu. Důležité tak je, aby bylo dostatečné pevné, ergonomické a v neposlední řadě i s kvalitním nepřilnavým povrchem.

To se týká zejména pánvičky a hrnce. Nákupem vhodné sady můžete i výrazně ušetřit oproti kupování jednotlivých hrnců jednotlivě.

Krájení – dobrý nůž je základ

Víte jakou činnost v kuchyni nejčastější vykonáváte? Je to právě krájení. Proto je důležité mít kvalitní nástroje. Záleží na každém, zda mu více vyhovují – nerezové nože, keramické provedení nebo speciální steakové nože. Druhů je spousta, trendem je specializace. S jedním nožem si tak doma již pravděpodobně nevystačíte.

Slavnostní sklenice na víno

Co by to bylo za kolaudaci nové kuchyně bez skleničky dobrého vína. Nejen, že bychom měli mít v zásobě dobré víno, ale také vhodné sklenice na víno. Nezapomeňte, že sklenice na bílé, červené a šumivé víno se liší. Špatná sklenice může způsobit faux pas. Pokud se v tomto příliš neorientujete, raději nakupujte pouze označené výrobky od renomovaných výrobců.

zdroj: tescoma.cz

Na závěr zbývá jen dodat, že kuchyni tvoří nejen skříňky, spotřebiče, ale také kuchyňské vybavení. Ani jednu z těchto kategorií byste neměli opomenout. Investicí do kvalitní a funkční kuchyně se vám vrátí v rychlejší a snadnější přípravě pokrmů.

1 comment for “Nová kuchyně je příležitostí k obměně kuchyňského vybavení

  1. Saquib
    10.10.2012 at 09:18

    jeee Vlasti mooc děkuju :)) Je to jen takovfd „nudila jsem se v pre1ci“ domeček, takže nic moc, ale už přes měsedc jsem nic nepostovala, tak aslpeoň něco :)) Me1m postavenfd ještě jeden, řekla bych mnohem hezčed, jen ho vybavit (což mě nějak přestalo bavit) :(

Comments are closed.