Pozvěte přátele na letní grilování

shutterstock.comZahrada již dávno neslouží jen k pěstování rybízu či brambor. Většina z nás teď na zahradě hledá hlavně odpočinek od každodenního stresu. Oblíbenou kratochvílí se pak stávají grilovací párty. Připravit výborné jídlo s grilem totiž zvládne opravdu každý. Jak na to?

V kruhu rodiny i s celým sousedstvím

Grilování, jako společenská událost, je extrémně populární hlavně v Americe. Tam se často sejde celé sousedství a tráví spolu zábavou nabité odpoledne, při kterém se tmelí sousedské vztahy. Každý přinese svůj oblíbený recept, skvělou marinádu, maso nebo zeleninu, prostě co dům dá. Přidejte párek rozžhavených grilů a vznikne pořádná hostina, při které se všichni baví až do pozdních nočních hodin.

Grilovat ale můžete i v menším počtu – jen s partou přátel, s rodinou, se svou drahou polovičkou. Nebo klidně jen tak sami s lahví vychlazeného piva. Grilování je totiž o relaxu a každý si ho představuje trochu jinak.

Grilovat ale můžete i jen s partou přátel, s rodinou, se svou drahou polovičkou. Nebo klidně jen tak sami s lahví dobrého piva. Grilování je totiž o relaxu a je jen na vás, jak si ho zařídíte.

Jak se připravit na malou i velkou grilovačku?

Především vždy jako první záleží na počtu osob, pro které se bude grilovat. U rodinného grilování vám postačí naložit maso, vytáhnout gril a svolat členy rodiny. Pro malé občasné grilování jsou tak ideální grily na dřevěné uhlí, protože jídlo i okolí nádherně provoní. Navíc se dají koupit již za pár stokorun, pro začátky ideální. Brzy však přijdete na jistá omezení a začnete se zajímat o grily, které by byly pohodlnější na obsluhu či úklid.

Hlavní nevýhodou grilů na dřevěné uhlí je čas potřebný k nažhavení uhlíků, ten můžete zkrátit tím, že si pořídíte gril plynový. Bohužel přijdete o typickou vůni hořících uhlíků, ale získáte řešení, na kterém můžete grilovat i pro větší skupiny lidí. Navíc snáze dosáhnete stejné teploty po celé ploše grilu.

Kotlíkový gril Weber, zdroj: grilcentrum.cz

Připravte jídlo, sezvěte kamarády a známé a můžete začít grilovat tak rychle, jak jen budou hosté schopni odnášet hotové pochoutky!

Nepodceňujte výběr grilu

Hladké grilování si žádá i kvalitní vybavení. Tak to funguje v každém oboru a grilování samozřejmě není výjimkou. Tím je nejen dlouhá řada kořenek, ostrý nůž a chlapská zástěra pro vrchního grillera (ta totiž ukazuje, kdo je tu pánem nad žhavými uhlíky), ale hlavně pořádný gril. Výborné grily, se skvělým poměrem ceny a výkonu, nabízí americký výrobce Weber, který proslul svým unikátním kotlíkovým řešením.