Netradiční způsob relaxace? Vyzkoušejte sedací vaky!

shutterstock.com

shutterstock.com

Obliba sedacích vaků se zvyšuje zejména v posledních pěti letech, kdy se začaly více objevovat na našem trhu. Zpočátku si k nim zákazníci hledali potřebnou důvěru a příliš sezení na vaku nevěřili. Dnešní moderní technologie výroby dělají ale ze sedacích vaků výrobek, na kterém je sezení opravdu pohodlné. Některé domácnosti již využívají sedací vaky i místo křesel k celovečernímu sezení.

Sedací vaky představují sezení, které vaše záda uvítají

Sedací vaky představují nejen pohodlnost, ale také zdravý způsob sezení pro záda. Jsou ideální variantou pro ty z nás, kteří trpí velkou bolestivostí zad. Klasická křesla se tvaru vašeho těla a vašim potřebám nepřizpůsobí. Naopak sedací vaky dokáží přesně kopírovat křivky vašeho těla. To dokáží především díky speciální náplni do sedacích vaků.

Prohlédněte si nabídku rodinných domů od společnosti ERLIS s.r.o. zde

Způsob a pohodlnost sezení také velmi ovlivňuje samotný tvar sedacího vaku. Nabídka modelů, velikostí a tvarů vaku je v současnosti velmi pestrá a každý si z ní může vybrat ten správný produkt, který bude nejvíce vyhovovat.

Přehled nejčastějších tvarů a typů sedacích vaků

 • Hruška – Vaky ve tvaru hrušky jsou asi nejrozšířenějším druhem sedacích vaků. Svým tvarem nejvíce připomínají klasická křesla menších rozměrů, protože mají také opěrku zad. Mají také naznačené podpěry pro ruce, jako na klasickém křesle. Možnost střídání stylů sezení není moc velká, což může být pro některé zákazníky odrazující. Charakteristický je kruhový tvar základny.
 • Křeslo – Sedací vaky s názvem křeslo jsou konstruovány velmi podobně, jako hrušky. Mají ještě vyšší strany, jako opěrky pro pokládání rukou. Od hrušek se liší především velikostí. Křesla jsou větší, jak rozměrem základny, tak výškou opěrky zad. Variabilita sezení ale také není příliš velká. Také zde má základna kruhový tvar.
 • Židle – Od prvních dvou zmíněných druhů sedacího vaku se liší hned v několika ohledech. Především je to ve tvaru základny. Tu tvoří čtverec nebo obdélník, tedy rovné hrany. Konstrukce také myslí na podpěru zad, ale už nikoliv na ruční podpěry při sezení. Umožní dobré sezení ve vzpřímené poloze i při opírání. Materiál v sedátku se vytvaruje podle potřeb.
Sedací pytel stolička, zdroj: sedacipytelemi.cz

Sedací pytel stolička, zdroj: sedacipytelemi.cz

 • Koule – U těchto sedacích vaků je jejich tvar zřejmý již podle samotného názvu. Jedná se o kouli. Samozřejmě není naplněna materiálem do posledního místa. Základna je vždy rovná. Tento tvar sedacího vaku naopak přináší největší variabilitu sezení. Při sezení u kraje i uprostřed se vám za zády vytvaruje opěrka. Na kouli můžete také ležet. Nezáleží na tom, zda na zádech nebo na boku. K pohodlnému ležení již ale potřebujete kouli s minimálním průměrem 160cm. Při ležení na sedacím vaku ve tvaru koule nepotřebujete ani polštář. Vak se vytvaruje.
 • Nedělník – Nedělník se svým tvarem nejvíce podobá kouli. Jedná se ovšem o kouli, kterou již někdo rozsedl. Při pohledu z profilu nejvíce připomíná geometrický tvar – elipsu. Pro sezení se nedělníky příliš nedoporučují, spíše pro rekreační polehávání. Jeho průměr by tedy měl vždy být alespoň 160cm. Vybírat můžete i nedělníky s průměrem 200cm.
 • Taburet – tvar taburetu tvoří klasická a jednoduchá kostka. Taburet může být využit například jako židle pro návštěvy nebo jako podpěra nohou při sezení na křesle. Není určen pro dlouhodobé sezení.
Sedací pytel taburetka kostka, zdroj: sedacipytelemi.cz

Sedací pytel taburetka kostka, zdroj: sedacipytelemi.cz

Náplně do sedacích vaků mají svou životnost a časem se opotřebují. Opotřebovaná náplň již není schopna držet původní tvar a sezení se začne stávat nepohodlným. Naštěstí jsou v nabídce také náhradní náplně do sedacích vaků, které jsou rozděleny podle objemů. Opotřebovanou náplň tedy můžete vyměnit za novou. Tyto a další sedací pytle koupíte levně na sedacipytelemi.cz

1 comment for “Netradiční způsob relaxace? Vyzkoušejte sedací vaky!

 1. mamča
  29.9.2014 at 21:21

  uvazovala som nad kupou sedacieho vaku ale zda sa mi byt drahy ale je pohodlný

Comments are closed.