Kdy začít spořit? Nejlépe již od mládí

shutterstock.com

shutterstock.com

Spoření je z hlediska budoucnosti velmi důležité. Pakliže vyděláváte dostatek peněz a máte tak možnost každý měsíc ze svého výdělku něco ušetřit. Za pár let pak tyto peníze můžete použít k pořízení nového bydlení, případně i jiným účelům. Kdy ale se spořením začít?

Ideální je, pokud začnete spořit ihned poté, co si začnete vydělávat. Spoření přitom nemusí být nijak zatěžující. V současné době je na trhu dostatek bankovních ústavů, které nabízejí výhodné spoření s dobrým zhodnocením vašich úspor. Je praktické si peníze ukládat na některý bankovní produkt určený přímo pro spoření, a to například ve formě stavebního spoření. Peníze na něm jsou pak úročeny garantovaným úrokem, který se v průběhu spoření nemění.

Napoleon Hill ve své knize Myšlením k bohatství píše, že každý by měl měsíčně 1/10 svého výdělku odkládat a dále investovat. Jen tak lze své bohatství postupně zvětšovat.

Stavební spoření lze sjednat už pro malé děti

Máte-li malé děti, pak je nejlepší i jim zřídit stavební spoření. Je dobré myslet na jejich budoucnost a zabezpečení pro dobu, kdy již budou dospělí. Nejlepší spoření pro děti, alespoň podle mnoha hodnocení a zkušeností klientů, nabízí Českomoravská stavební spořitelna.

Jedná se o produkt, který lze uzavřít pro děti každého věku. Výhodný je hlavně v tom, že má vysoké zhodnocení úspor, které se aktuálně pohybuje až nad hranicí 5 procent. Spoření je přitom vhodné uzavřít minimálně na dobu 6 let, pak jsou totiž úrokové sazby výhodnější.

V budoucnu založení oceníte brzké založení spořícího účtu

Pokud svému dítěti založíte stavební spoření, bude mít v dospělosti potřebnou finanční podporu k tomu, aby si mohlo pořídit vlastní bydlení. Navíc v budoucnu ocení i to, že si snadněji zařídí úvěr ze stavebního spoření, kterým případně doplatí částku při nákupu nemovitosti.

Proč je výhodný úvěr ze stavebního spoření? Díky němu si totiž vy nebo v budoucnu vaše dítě, pokud bude mít vlastní stavební spoření, koupíte byt či rodinný dům i ve chvíli, kdy ještě nebudete mít naspořenou celou částku. Úvěr ze stavebního spoření se poskytuje zpravidla tehdy, když už alespoň dva roky spoříte a máte naspořenou určitou sumu peněz z celkové výše, na niž bylo stavební spoření sjednáno.

Na stavební spoření není nikdy pozdě. Určitě je ale lepší začít s ním co nejdříve. Pokud vám to finanční situace dovoluje, zařiďte nejlepší spoření pro své děti. V budoucnu vás za tento krok zcela jistě pochválí.