Moderní designové krby

Krby prošly mnohaletým vývojem a v současné době již byly dotaženy takřka k dokonalosti, kdy je možné koupit krb téměř jakéhokoliv designu buď formou krbové vložky, nebo jako samostatně stojící krbová kamna.

Krbová kamna

Krbová kamna jsou v podstatě obložené krbové vložky. Kamna se prodávají již hotová a vy přesně víte, jak budou vypadat ve vašem interiéru. Hlavní výhodou krbových kamen je jejich nenáročná instalace, protože se nemusí zabudovávat a často se kupují již vcelku. Lze je tedy snadno použít i v již hotových interiérech, stačí mít připravený kouřovod.

Mnoho lidí bere krbová kamna pouze za estetickou záležitost, ale opak je pravdou kamna mohou sloužit i k vytápění místností nebo ohřevu vody. Jejich výhřevnost je velká a není problém s vytopením průměrného bytu, pakliže jsou udělány správné rozvody. Jako příjemný bonus jistě potěší, že vytápění dřevem patří k nejlevnějším způsobům topení.

Kamna se prodávají například v internetovém obchodě Krby – turbo krbová kamna. Můžete vybírat z několika materiálů – litina, plech, kámen či keramika nebo jejich kombinace.

Krbové vložky

Krbové vložky jsou nejdůležitější součástí vašeho krbu. Určuje jeho velikost a parametry, proto doporučujeme pečlivě vybírat. Důležité je rozhodnout se, jestli bude krb sloužit i k vytápění nebo pouze estetickým účelům. Obzvlášť při potřebě vytápění jsou stavební úpravy náročnější a doporučujeme zvolit profesionální firmu.

U dobré firmy je samozřejmostí, že má za sebou řadu referencí a mnoho různých krbových sestav (krby fotogalerie), které vám upraví na míru. Často vám nakreslí i 3D návrh přímo v místnosti pro lepší představu o velikosti.

Ceny krbů se značně liší dle použitých materiálů, ale obecně krbová kamna jsou většinou levnější oproti krbům na míru s krbovou vložkou. Nicméně je důležité nezapomínat, že krb může sloužit i k vytápění a lze tak i ušetřit na plynu či elektrické energii, jejichž cena neustále roste na rozdíl od dřeva.

(placená inzerce)

2 comments for “Moderní designové krby

  1. Market
    20.10.2010 at 09:38

    Podobný krb bych chtěla v bytě, ale nemám komín :(

  2. Krby
    22.10.2010 at 13:27

    Zkuste to u nějaké firmy domluvit i komín lze do stávajícího bytu udělat. Záleží na konkrétní situaci nikdy není nic předem ztraceno! :-)

Comments are closed.