Tipy jak z malého bytu udělat velký

Jak zvětšit malý byt bez stavebních zásahů? V tomto článku nabízíme několik chytrých tipů, s jejichž pomocí můžete alespoň naoko zvětšit i velmi malý byt.

Nafoukněte i ten nejmenší byt

Malé byty jsou stále velmi oblíbené. Podle statistik zájem o ně během krizových let dokonce vzrostl. Vysvětlení je nasnadě. Malý byt rovná se menší náklady. A tak nejsou výjimkou případy, kdy se rodina stěhuje do menšího aby ušetřila. Brzy ale zjistí, že místa v takovém malém bytě není nazbyt. Jak zařídit aby i malý byt působil prostorně?

Několik triků a tipů

Aby i malý byt působil jako větší, doporučují architekti dodržet několik jednoduchých zásad. Začněte od podlahy. Byt opticky zvětší, pokud bude na celé podlahové ploše stejná podlaha. Ideální je použít podlahu se vzory majícími dlouhé linie. Ty dokáží a kratší místnost naoko prosloužit. Vhodnou kombinací barev na stěně také docílíte požadovaného efektu. Bílý strop místnost zvýší, tmavé opačné stěny rozšíří. Umístění a rozměry skříní mají také na výsledný dojem vliv. Nejlepší je použít takové skříně, které zasahují od podlahy až po strop. Skříně potom umístěte pouze k jedné stěně.