Designové vodovodní baterie

Dokonce i taková běžná součást vybavení koupelny jako je vodovodní baterie podléhá módním trendům. V článku se podíváme na to, jaké designy vodovodních baterií teď letí.

Vodovodní baterie s otevřeným výtokovým raménkem

Největší hit současnosti, postupně je nabízí více a více výrobců. Řeč je o vodovodních bateriích s otevřeným výtokovým raménkem. Narozdíl od běžných baterií, zde voda před výstupem protéká zajímavě řešenými otevřenými korýtky. Inspiraci pro tyto typy vodovodních baterií čerpají designéři v přírodě. Cílem je navodit uklidňující pocit při pohledu na tekoucí masu vody. Nejčastější otázka při úvahách o tomto typu vodovodní baterie se točí kolem údržby. Výrobci ujišťují a zkušenosti potvrzují, že žádná zvláštní údržba třeba není. Nejdůležitější je, v závislosti na tvrdosti vaší vody, odstraňovat vodní kámen k tomu určenými prostředky.

Skleněné vodovodní baterie

Velmi působivé je použití skla při konstrukci vodovodní baterie. Skleněné prvky umocňují pohled na čirou tekutinu řinoucí se z útrob baterie. I když se jedná o poměrně nový designový směr už si lze vybrat velké škály vodovodních baterií se skleněnými částmi. Aby byl efekt dokonalý stačí sáhnout také po umyvadle ze skla.