Luxusní obývak poznáte dle kvalitních materiálů

luxusni-nabytek-mt.cz

luxusni-nabytek-mt.cz

Obývací pokoj je hlavní obytnou místností každého domu i bytu. Právě zde také nejčastěji usadíte návštěvu. Proto každý věnuje zařízení obývacího pokoje více pozornosti než ostatním pokojům. Lidé dnes neváhají investovat do nákladnějšího zařízení, aby obývacímu pokoji dodali lesk. Je mnoho způsobů, jak ze svého obývacího pokoje vytvořit místnost vskutku reprezentativní.

Starožitný nábytek

Honosný zjev obývacímu pokoji zajisté dodá starožitný nábytek. Takto zařízený obývací pokoj bude nejen působit vznešeně a neotřele, ale zároveň navodí příjemnou nostalgickou atmosféru. Tento styl vybavení je skvělým řešením pro milovníky historie i romantické snílky.

Při zařizování pokoje je však třeba držet se jistých pravidel. Starožitný nábytek se lépe vyjímá v rozlehlejší místnosti. Ta umožní, aby jednotlivé kusy nábytku stály samostatně a tím lépe vynikly. Při koupi starožitného nábytku se samozřejmě musíme držet jednoho stylového období. Stejně tak není vhodné kombinovat skutečný starožitný nábytek s kusy moderních napodobenin, ač na první pohled vypadají podobně.

Vedle sebe budou působit nepatřičně. Lepší variantou, než nevhodné kombinace, je sice méně romantické zato stylově sladěné kompletní zařízení novodobými vkusnými napodobeninami starožitného nábytku. Tato varianta také vyjde výrazně levněji.

zdroj: luxusni-nabytek-mt.cz

Obývací sestava, zdroj: luxusni-nabytek-mt.cz

Nábytek z masivu

Neopakovatelnou atmosféru dodá pokoji dřevěný nábytek. Nábytek z masivu nabízí nejen jedinečný vzhled, ale i dlouhou životnost díky vysoké pevnosti a odolnosti proti poškození. Pod pojmem nábytek z masivu si však nepředstavujte pouze rustikální styl vhodný pouze na venkov.

Výrobci se přizpůsobili novým trendům. Kromě profilovaných skříněk najdete v nabídce i nábytek z masivu s rovnými liniemi hodící se do moderního vzdušného obývacího pokoje. Takové luxusní obývací stěny se budou jistě ve vašem bytě vyjímat.

Materiál sedací soupravy

Velký vliv na vzhled celého obývacího pokoje má i sedací souprava. Honosněji působí masivní gauč, ten se však nemusí hodit do každého obývacího pokoje. Dojem, který sedací souprava vyvolá však můžete ovlivnit nejen výběrem jejího tvaru, ale i volbou potahového materiálu. Sedačky s textilním povrchem umocňují útulnost pokoje a jsou příjemnější na dotek. Kožená sedací souprava naopak působí impozantně a luxusně.

Při volbě materiálu sedačky však nezohledňujte pouze vzhled, ale také vaše pohodlí. Řada kožených sedacích souprav je vyrobena z umělé napodobeniny kůže. Posezení na neprodyšném materiálu vám může znepříjemnit zvýšené pocení pokožky, která je ve styku s „kůží“. V případě koupě kožené sedačky se proto vyplatí zaměřit se na výběr potahu z kvalitně zpracované pravé kůže. Nicméně i tak může být delší sezení, zejména v letních měsících, nepříjemné.

Luxusní obývací stěna, zdroj: luxusni-nabytek-mt.cz

Luxusní obývací stěna, zdroj: luxusni-nabytek-mt.cz

Volba podlahových krytin

Celý obývací pokoj může pozvednout i zdánlivá maličkost jako správná volba podlahové krytiny. Velmi efektně působí například podlaha dřevěná. Je však potřeba pečlivě vybrat druh dřeva, aby korespondoval s ostatním vybavením místnosti.

Zajímavým oživením může být například i velkoformátová dlažba, která obývací pokoj opticky zvětšuje a nabízí velké množství zajímavých a originálních designů inspirovaných přírodou nebo textiliemi.

Dřevěná podlaha v bytě, zdroj: shutterstock.com

Dřevěná podlaha v bytě, zdroj: shutterstock.com

Doplňky

Celkový vhled obývacího pokoje dokreslí doplňky. Nejde jen o volbu zajímavých dekorací. Pozornost věnujte také zastínění oken. Historický nábytek velmi vhodně doplní bohaté záclony a závěsy. V moderně zařízeném interiéru naopak na textilie zapomeňte a vybírejte raději v široké nabídce moderních žaluzií či rolet.

1 comment for “Luxusní obývak poznáte dle kvalitních materiálů

  1. jiřina
    13.8.2013 at 09:31

    Základem každého obývacího pokoje je bezesporu nábytek, ten musí být stylový, musí do místnosti zapadnout, nesmí působit kontraproduktivně. něco podobného, při obnově interiéru, jsme nedávno taky řešili, nakonec jsem se spokojeností nakoupila v e-shopu

Comments are closed.