Jak zařídit malý obývací pokoj

mabyt.cz

mabyt.cz

Máte malý obývací pokoj a nevíte, jak ho stylově vybavit? Některé velké druhy obývacích sedacích sestav a obývacích stěn se vám tam opravdu nevejdou a využití v malých pokojích je nemožné. To ovšem není důvod k zoufání. I malý obývací pokoj se dá stylově vybavit a bude opravdu krásný. Stačí jen dodržovat pravidla a využít pár rad a tipů, které vám při tom pomohou.

I malou místnost můžete opticky zvětšit

I v případě malých obývacích pokojů se může zdát místnost větší, než ve skutečnosti je. Prvním předpokladem optického zvětšení pokoje je především zajištění dostatku světla v místnosti. Rozjasněná místnost se zdá větší. Pokud plánujete v místnosti vyměnit okna, nebojte se nainstalovat vyšší. Místo masivních dveří do okolních místností volte raději prosklené, které také pomohou zvýšit prosvětlení místnosti. Optické zvětšení místnosti v obrázcích můžete vidět v tomto článku.

Světlejší barvy zvětší místnost, zdroj: shutterstock.com

Světlejší barvy zvětší místnost, zdroj: shutterstock.com

Dále existují i některé další tipy. Malý obývací pokoj by rozhodně neměl být vymalován tmavými a sytými barvami. Stěny můžete také obložit dřevěnými obklady, které mají optickou schopnost zvětšení místnosti. Při volbě tapet také volte méně nápadné a spíše decentní vzory. Vhodným prostředkem je například také montáž zrcadla do místnosti. To můžete pověsit místo klasického obrazu a jeho odraz dodá místnosti také optické zvětšení.

Co se může složit, ať se složí!

Při vybavování obývacího pokoje nábytkem se soustřeďte především na úsporu místa. Vhodnými prostředky jsou rozkládací prvky. Může se jednat o rozkládací pohovky, které v případě rozložení poslouží jako posezení pro více lidí i jako možnost k přespání. Můžete volit i rozkládací křesla. Také konferenční stolky mohou být rozkládací a šetřit tak daný prostor. Stolky mohou být také pojízdné a kdykoli je nepotřebujete u sedacích souprav najdou využití jinde.

Při volbě rozkládacího nábytku je ovšem třeba věnovat velkou pozornost jeho kvalitě. Některé levnější druhy nábytku nemají zdaleka tolik odolný rozkládací mechanismus. Při koupi levnějších modelů se vám může lehko stát, že rozkládací mechanismus po čase přestane plnit své funkce.