Kvalitní vchodové dveře ochrání majetek i soukromí

Počet vloupání do bytů neustále narůstá. Vynalézavost zlodějů je opravdu veliká. Často jim však nahrává nedůslednost majitelů, kteří riziko vykradení zbytečně podceňují.

Přitom nejvíce se nezvaní hosté dostávají do obydlí právě přes nedostatečně zabezpečené dveře, které jsou pro ně velkým lákadlem.

Pokud máte na bytě vchodové dveře staršího data, pak mnohé riskujete. Nové dveře jsou ale investicí, která se rozhodně vyplatí. Zloděje často odradí, když vidí, že je instalováno kvalitní zabezpečení v podobě odpovídajících vchodových dveří.

Tip: Používejte pracovné rukavice do domácnosti. Neničte si své ruce agresivními přípravky!

Vícebodový zámek by měl být samozřejmostí

Kvalitní vchodové dveře tvoří také kování a zámek. Obyčejná vložka není pro nenechavce žádnou překážkou, a tak se doporučuje spíše vícebodové řešení, které uzavírá dveře na několika místech. Vložka je přitom pouze jedna, a tak se nijak nesnižuje komfort užívání. Dveře jsou tak chráněny proti vysazení i vypáčení.

Při výběru bezpečnostních dveří nejste limitováni materiálem. Existují bezpečné drevené vchodové dvere, ale i plastové. Záleží na vašem vkusu.

Vyplatí se i kukátko a řetízek

Není nic výjimečného, když se do obydlí dostanou zloději i v době, kdy jste doma (často v noci, ale existují případy i během dne). Vydávají se za někoho jiného a díky lsti je často pozvete do své domácnosti sami. V nestřežené chvíli pak můžete přijít o peněženku i větší úspory a cennosti. V takových případech pomáhá kukátko nebo dveřní řetízek, doplňky, díky kterým si ověříte, kdo stojí za dveřmi, aniž byste je museli celé otevřít.

Tip: V bytě se vám může hodit i elektrické náradie, psali jsme o něm článek na našich stránkách – Aku nářadí – pohodlná práce kdykoliv a kdekoliv.

Výměna vchodových dveří je v dnešní době doporučována odborníky i policisty, jejichž statistiky dokládají, že drzost zlodějů nezná mezí, a tak se vykradení týká stále většího počtu lidí. Neriskujte a nenechte si vzít svůj majetek, nenechte se okrást o pocit bezpečí, který ve svém domově máte. Pořiďte si dostatečně bezpečné dveře.