Zdravé spaní aneb výběr té správné matrace

Zdravé spaní je důležité, neboť kvalitní spánek zlepšuje lidskou výkonnost. Zdravé a kvalitní spaní se odvíjí od výběru vhodné postele a matrace. Jak na to?

Určitě nedoporučujeme kupovat levné matrace ze supermarketu, ale spíše osvědčené značky. Mezi takové značky patří i Dormeo. Matrace Dormeo jsou zárukou špičkové kvality.

Matrace od firmy Dormeo

Firma Dormeo nabízí opravdu velkou škálu matrací. V současné době jsou na trhu žhavé novinky. Mezi žhavou novinkou je například matrace 90×200, která se jmenuje matrace Carbon. Matrace Carbon je velmi inovační matrace, kterou určitě oceníte. Tahle novinka od firmy Dormeo má totiž velmi praktické dvojité pěnové jádro, které je měkké na jedné straně a tvrdé na druhé. Obě strany si můžete ve své posteli v klidu vyzkoušet a podle osobního zvážení kombinovat měkkou nebo tvrdou stranu.

Materiál matrace Carbon je značně přizpůsobivá pěna Ecocell, která poskytuje dostatečnou oporu a komfort po celou noc. Pěna Ecocell je vyrobena tak, aby co nejvíce vyhovovala tvaru a váze lidského těla. Povlak matrace je navíc napuštěn vynikajícím CleanEffectem a je doplněn o karbonová vlákna. Všichni alergici se tedy nemusí bát.

Matrace vás bude dostatečně chránit před alergiemi a bakteriemi. Dokonce ani prachoví roztoči nemají šanci. Karbonová vlákna totiž významným způsobem snižují statickou elektřinu a tím zabraňují hromadění prachových částic, takže prachoví roztoči se nemají šanci rozmnožovat. Z toho důvodu je můžeme řadit i mezi zdravotní matrace.

Lamelové rošty

Lamelový rošt patří rovněž k základům dobré postele, takže firma Dormeo nabízí i kvalitní lamelové rošty. I zde jsou k dispozici žhavé novinky, například rošt Ergo flex. Rošt Ergo flex poskytuje především značnou pružnost a ergonomickou polohu během spánku. Pokud budete používat rošt Ergo flex, značně si prodloužíte životnost své matrace.