Kožené sedací soupravy již nejsou drahé

Spousta z nás má spojenou koženou sedací soupravu s luxusním zbožím nebo rapidně nízkou kvalitou. Jaká je situace dnes?

Doba pokročila a na trhu se objevila řada kvalitních kožených sedacích souprav za dostupnou cenu. Nicméně stále lze ojediněle narazit na nekvalitní výrobky především u méně známých prodejců. Velcí prodejci SCONTO, IKEA či KIKA si nemohou dovolit ztratit důvěru zákazníků, protože jejich podnikání je založeno na tom, že se k nim vracíte pokaždé, když něco nového do bytu potřebujete.

Sconto má pobočky 2x Praha, Brno, nábytek Ostrava

Při výběru kožené sedací soupravy je důležité si ji nejprve vyzkoušet. Již při prvním dosednutí poznáte, zda může být tato sedací souprava vhodný kandidát na výběr. Důležité je, uvědomit si, kolik času budete na sedačce trávit. Pokud každý den několik hodit denně, určitě doporučujeme zvolit kvalitnější konstrukci a materiál, což často souvisí s mírně vyšší cenou. Tady by se dalo použít přirovnání, že v posteli strávíte 1/3 vašeho života a na sedací soupravě mnozí většinu volného času (např. náruživí diváci seriálů i desítky hodin týdně).

Výhody kožených sedacích souprav

Kožené sedací soupravy mají i mnoho výhod. Jednu z nich budou mít rádi obzvlášť rodiče s dětmi, protože se nečistoty dají snadno očistit vlhkým hadříkem. A druhá nepopiratelná je dojem luxusu – interiér vašeho obývacího pokoje výrazně koženou sedací soupravou výrazně oživí.

Máte rádi měkkou nebo tvrdou?

V obchodě se setkáte s dvěma typy sedacích souprav. První jsou hodně měkké díky použití pěnového jádra. Druhé naopak tvrdší díky použití pružin. Každému vyhovuje něco jiného, ale obecně je na delší sezení asi výhodnější pružinová varianta.

Tak teď už vám nic nebrání vyrazit do obchodů a najít tu správnou koženou sedací soupravu.