Jaké existují typy matrací?

Vybrat správnou matraci není jednoduché, každému vyhovuje něco jiného, proto vám přinášíme přehled dostupných možností.

Na trhu existuje nepřeberné množství různých typů matrací, které se liší především výškou, materiálem a samozřejmě cenou. V dnešním článku vám přinášíme přehled dostupných možností. Snadno tak zjistíte, která matrace do postele je pro vás nejvhodnější. Také, že některé typy se nehodí na polohovací rošty či že vám ve specializovaných obchodech vyrobí matrace na míru.

Většina lidí stráví na matraci více než 1/3 života, proto je důležité zvolit tu správnou.

Matrace ze studené pěny

Základním materiál pro výrobu této matrace je pěna. Ta je tvořena buňkami se silnější stěnou. Díky pórovitému materiálu je zajištěn snadný přístup vzduchu a matrace příjemně větrá a odvádí přebytečné teplo. Některé matrace tvoří více zón z důvodu rozdílné tuhosti pro lepší přizpůsobení tvaru vašeho těla. Matrace ze studené pěny se vyznačují vysokou elasticitou, tvarovou stálostí a v neposlední řadě i dlouhou životností. Jsou vhodné na polohovací rošty.

Latexové matrace

Latexové matrace jsou výjimečné především díky přítomnosti přírodního latexu. Nicméně přírodní latex u levnějších typů bývá často z velké části nahrazen syntetickou variantou – je dobré na to dávat pozor. Latexová matrace má stejné výhody jako matrace ze studené pěny, ale navíc přidává optimálnější přizpůsobení vašemu tělu a extra dlouhou životnost až 40 let! Lze je použít na polohovací rošty.

Pružinové matrace

Pružinové matrace mají kvalitní jádro tvořené spojenými kovovými spirálami. Aby tyto péra netlačily, jsou pokryty tlustostěnným filcem. Výhodou pružinových matrací je extrémně dobrá větratelnost a hodí se tak pro lidi trpící zvýšenou potivostí. Nedoporučuje se je používat na polohovací rošty.

A o dalších typech matrací si povíme v dalším článku.