Kdy vyjde katalog IKEA 2012?

Spousta z nás netrpělivě vyhlíží katalog IKEA na rok 2012. Kdy tento katalog vyjde a bude opět distribuován do každé domácnosti? Navíc náš čeká několik novinek.

 Nový katalog IKEA 2012 se představuje

V polovině července společnost IKEA vydala tiskovou zprávu o zveřejnění katalogu IKEA na rok 2012. Jako první se dočkal trh v USA a postupně se šíří i do dalších zemí. Jedná se již o 61. katalog, který bude vytvořen v 31 jazycích a distribuován v 39 zemích. Co vás čeká tentokrát?

Filozofie společnosti se nemění, stále je kladen důraz na chytré využití bytu a tlak na nízkou cenu. Můžete se tak těšit na nižší ceny stávajících produktů a představení několika nových. Jako klíčové produkty byly zmíněny:

 • Lampička TIVED
 • Plyšák TORVA
 • Umyvadlo LILLÅNGEN
 • Stoleček ISALA
 • Manželská postel OPPDAL
 • Skříň HEMNES

Tablety iPad nepřijdou zkrátka

Trend elektronických čteček neustále sílí, a tak i IKEA se rozhodla vydat speciální katalog IKEA pro nejpopulárnější tablet na světě iPad. Můžete si tak katalog projít pohodlně u vás na sedačce, v metru či při cestě v autobuse. Celý katalog je samozřejmě interaktivní a očekává se, že v příštím roce bude vydaná i varianta pro konkurenční platformu Android.

IKEA jako odpovědná firma

Společnost je také známá svou odpovědností k přírodě a plánuje, že přejde kompletně na obnovitelné zdroje energie. Soustřeďuje se na využití svých střech k umístění solárních panelů, ale také buduje větrné parky daleko v moři. Dle odhadů by se mělo 70-80% energie potřebné na provoz IKEA obchodů vyrábět z obnovitelných zdrojů.

S tím souvisí i snaha optimalizovat výrobu produktů tak, aby při přepravě zabíraly méně místa a byly vyrobeny z recyklovatelných materiálů.

Pro zkrácení čekání na nový katalog IKEA 2012 vám přinášíme k nahlédnutí online verzi katalogu distribuovaného v USA.

4 comments for “Kdy vyjde katalog IKEA 2012?

 1. Lenicka0000
  9.8.2011 at 13:46

  Už se nemohu dočkat až mi katalog přijde poštou :-)

 2. Ivča
  9.8.2011 at 14:20

  Na katalog uz se take moc tesim !!!

 3. Ikea
  12.8.2011 at 12:48

  Jééé bude nový katalog ! :-)

 4. lucinkaaa
  21.8.2011 at 19:14

  Kdy bude český katalog?

Comments are closed.