Dřevěné postele na celý život

Dřevěné postele na celý život – to jsou postele z masivu. V dnešním článku si popíšeme výhody celodřevěných postelí.

Zdálo se, že poctivý český celodřevěný nábytek již prakticky zmizel z našeho trhu. Naštěstí to není pravda. I v dnešní době existují specializované prodejny nábytku z masivu nebo jej lze koupit přes internet. Dle vyjádření pana Jaroslava Laštovičky z firmy UNIS-N, spol. s r. o. to vypadá, že obliba nábytku z masivu v posledních letech roste.

Nicméně stále větší část lidí dá přednost běžným postelím z laminátové dřevotřísky, především díky nízké ceně. Nicméně po přečtení našeho článku vás možná přesvědčíme, že zkusit postele z masivu se vyplatí, protože nejsou o moc dražší.

Co je vlastně nábytek z masivu?

Pro přesnou definici jsme se raději obrátili na pana Laštovičku: „Výroba nábytku začíná opracováním surového dřeva, které je postupně zpracováváno na desky, ty slouží jako základ pro výrobu celodřevěného nábytku. V naší firmě používáme zejména smrkové a borové dřevo z českých lesů, které má ideální poměr kvality a ceny.“ Nábytek z masivu má tak blízko k přírodě a místo zápachu lepidla cítíte jemnou vůni pryskyřice.

Shrnutí výhod postelí z masivu

Dřevěné postele dlouho vydrží, proto se říká postele na celý život
Postele ze dřeva voní ještě dlouho po zakoupení
Dřevěný nábytek je zdravotně nezávadný a vhodný i pro děti a alergiky

Mezi časté výtky dřevěného nábytku patří nedostatek barevných kombinací. Nicméně to se nezakládá na pravdě – dobrý výrobce vám dá vybrat z mnoha různých barev (speciálních laků na dřevo). Nejen z tohoto důvodu je dobré vybírat novou postel z masivu mezi českými výrobci. Vždyť kdo by nechtěl mít doma kousek české přírody?