Jakou matraci do dětské postýlky?

shutterstock.com

shutterstock.com

Správný výběr dětské matrace je velmi důležitý a určitě by se neměl podceňovat. I výběr matrace pro dítě v raném věku může mít vliv na jeho zdraví. Při špatném výběru by dítě mohlo mít v pozdějším věku potíže se zády nebo s držením těla. To rozhodně nechce žádný rodič. Proto vybírejte opravdu pečlivě.

Matrace by se rozhodně neměla prohýbat

Malé děti by rozhodně neměli ležet na matraci, která se prohýbá i při zátěži menší váhy. V prohnutých a měkkých matracích není tělesná váha dítěte optimálně rozložena a může docházet k nesprávnému prohýbání zad. Pro dítě je ležení nepohodlné ale hlavně tyto matrace neprospívají jeho páteři. Například molitanové matrace jsou vhodné pouze do určité váhy dítěte. To je třeba sledovat a při výskytu proleželých míst okamžitě vyměnit. V takovém případě nejde o zdravý spánek a dítě je zbytečně neklidné.

zdroj: matracin.cz

zdroj: matracin.cz

Do dětských postýlek jsou ovšem určeny pevnější matrace. Takové matrace sice nejsou na pohled ani na dotek nejkrásnější, ale dítěti prospívají. Dítě by mělo ležet na pevnější podložce, která neumožní špatné formování páteře. Vždy si zkuste nejprve pevnost levné matrace sami a podle její tvrdosti volte správný druh do postýlky.

Na správné velikosti záleží

Velikost matrace by měla vždy přesně odpovídat rozměrům dětské postýlky. Pokud si myslíte, že stačí vybrat menší matraci, než je otvor v postýlce, je to špatně. Dítě sice nevyužije celou plochu matrace, ale vzniklý prostor mezi matrací a konstrukcí může být velmi nebezpečný. Mezera by neměla být větší, než na jeden prst.

Tip: Podívejte se na nabídku ložního sortimentu od Matracín.cz

Při výběru matrací můžete také předcházet alergiím. Většina matrací je velmi náchylná na vznik roztočů, což se pochopitelně nelíbí ani dětem. Naštěstí jsou na našem trhu také dětské matrace s antialergickou výplní. Pro pohodlnější spánek dítěte v různých ročních obdobích můžete také volit matrace s letní a zimní stranou.

1 comment for “Jakou matraci do dětské postýlky?

  1. Katka
    29.5.2014 at 10:14

    Myslím, že je také důležité, aby byla matrace dostatečně prodyšná – přece jen u miminek hrozí častý nekontrolovaný únik tekutin :-) Pro mou dcerku jsem před pár lety kupovala novou matraci Amálka od Tropica z paměťové pěny a byla jsem s ní spokojená. Ostatně ona taky, naštěstí spávala opravdu „jako mimino“ :-)

Comments are closed.