Jaké trendy se budou letošní podzim/zimu objevovat v našich ložnicích?

shutterstock.com

Temný luxus, pestré barvy, propracovanost, kvalitní materiály a rozpolcená jasnost jsou moderními trendy bytového textilu. Každý z trendů v sobě skrývá něco zajímavého. Letos se bytový textil v podzimním a zimním období ubírá jiným směrem než loňský rok. Váš domov promění božský flanel a jemné froté.

Přepychový a moderní vzhled

Cílem je navodit v pokoji přepychový a moderní vzhled. Toho lze dosáhnout jen strohým a čistým designem. Podzimu a zimě letos panují temně syté odstíny barev, které mají tendenci v místnosti navodit mystickou a elegantní atmosféru. Na trhu je originální ložnicové povlečení v tmavě modré, antracitové, středně šedé a také tušové černé barvě. Dokonce jsou některá povlečení doplněna burgundskou červení či barvou champagne. Tyto barvy jsou charakteristické pro kvalitní materiál, často beze vzorů.

Ložní souprava Detroit, zdroj: blancheporte.cz

Vzory a zdobení

I přesto, že moderní trendy preferují jednoduchost a vzory se příliš nepoužívají, neznamená to, že jsou zcela zapovězené. Není kladen důraz na jejich dokonalý vzhled a ostrost. Dnes se používají spíše vzory v podobě stínových přetisků a různě zkreslených vzorů, které odpovídají současné estetice. Na bytovém textilu se objevují také geometrické strukturální vzory a na záclonách v ložnici můžete mít opticky vystupující vzory, které dotváří celkový design ložnice.

Flanelové povlečení Estrella, zdroj: blancheporte.cz

V zimě vás zahřeje flanel

Flanelové povlečení nemá v zimních měsících konkurenci. Jedná se o stoprocentní bavlněnou tkaninu, která je typická svou vysokou hřejivostí, jemností a hebkostí. Jak říkají naše babičky: „Měj hlavu v chladu a nohy v teple,“ a tento bonmot flanelové povlečení dokonale splňuje. I když ložnice není vyhřátá, povlečení z flanelu vás dokonale zahřeje. Navíc si můžete vybrat z pestré škály barev, které dodají ložnici neodolatelný vzhled.

Flanelové povlečení Monika, zdroj: blancheporte.cz