Jaké existují doplňky pro vchodové dveře?

shutterstock.com

Přes vchodové dveře nesmí projít ani zloděj, ani zima. Musí být tedy dobře zabezpečené a mít vynikající tepelné a izolační vlastnosti. Nicméně existuje řada doplňků, které rovněž mohou zvýšit komfort vašeho bydlení. Jaké to jsou?

Vstupní dveře tvoří jakousi vizitku vašeho domova, je to často první věc, kterou vaše návštěva uvidí. Nevyplatí se tak podceňovat výběr jejich vzhledu. Navíc je možné pro vchodové dveře zakoupit celou řadu praktických doplňků. V dnešním článku se podíváme, o jaké doplňky se jedná. Mohou se totiž hodit i vám. Celá řada jich lze nainstalovat i dodatečně!

Moderní dveře mají kukátka

Určitě to znáte, nechcete být nikým rušeni, ale i přesto někdo zazvoní a vy nevíte, kdo. Nechcete otvírat dříve, než nezjistíte, kdo za dveřmi stojí. Proto je ideální mít ve vstupních dveřích zabudované kukátko, přes něhož nejde vidět do bytu či domu.

zdroj: perito.cz

Nečekaná návštěva na druhé straně dveří ani nezjistí, že do kukátka zrovna nahlížíte. Nebude tak ani vědět, zda jste doma nebo ne. Nemáte-li vchodové dveře s kukátkem, je možné si jej koupit zvlášť a do vstupních dveří zabudovat vyvrtáním standardizovaného otvoru. Zvládne to i šikovný kutil, pokud máte dveře ze dřeva. U plastových vchodových dveří se raději obraťte na firmu, u které jste dveře koupili.

Zvyšte bezpečnost dveří řetízkem

Užitečným doplňkem je i bezpečnostní řetízek, díky němuž můžete zvýšit zabezpečení svých dveří. Řetízek je vhodný v případě, že jste sami doma a bojíte se otevírat nečekaným návštěvám. Nikdy nevíte, co po vás lidé chtějí, zda se vám nechtějí pomalu ale jistě dostat do bytu či domu.

Takovou tendenci mají různí podvodníci, jejichž cílem není nabídnout vám výhodné pojištění či produkt, ale najít cenné věci či peníze ve vašem bytě. Chraňte se tak před domovním prodejem a případnými zloději. Bezpečnostní řetízek ocení zejména senioři, kteří jsou nejčastěji terčem těchto podvodníků. Myslete na vaše prarodiče a obstarejte jim tento doplněk.

Další doplňky pro vchodové dveře

zdroj: perito.cz

Mezi další oblíbené doplňky pro vchodové dveře patří vhoz na dopisy, díky němuž budete mít přišlou poštu v bezpečí a nemusíte se bát, že by vám byla ze schránky odcizena. Také si můžete zakoupit klepátko, které může sloužit buď jako ozdoba, nebo i jako praktická věc, kterou bude vaše návštěva používat místo zvonku.

Doplňky pro dveře koupíte například na www.perito.cz