Jak si vytvořit místnost navíc v malém bytě?

shutterstock.com

shutterstock.com

Chcete mít prostor jenom sami pro sebe, potřebujete malou pracovnu, kde by vás nikdo nerušil a vy se mohli oddávat klidu a pohodě? Ale děsíte se toho, co se skrývá pod tím, když se řekne postavit další příčku? Máme pro vás několik tipů, jak to vyřešit snadno a rychle obratem!

Stavební úpravy nejsou nutné

Už se vidíte, jak do svého krásného a čistého bytu taháte cihly, sádrokartonové desky nebo tvárnice a vstávají vám vlasy na hlavě hrůzou při pomyšlení, kolik nepořádku tím způsobíte? Pak volte jednodušší variantu – k tomu, abyste postavili stěnu ve svém domě či bytě stačí pouze několik kolejnic a šroubků a za pár hodin máte vymalováno.

Rozdělení dětského pokoje

Máte dvě děti, které mají čím dál větší potřebu po tom, aby měly svůj vlastní prostor. Tak jim z jednoho dětského pokojíčku udělejte dva. V ložnici vám chybí šatna a pracovna a v obývacím pokoji by bylo dobré zakrýt něčím vaši pracovnu. Tak zvolte netradiční řešením tím, že přepážku vytvoříte z lehké příčky z textilie, polyetylenu nebo skla.

Známou variantou je předělit prostor vertikálními žaluziemi. Dají se pořídit v mnoha barevných variantách a vodicí lišty, do kterých se instalují, jde i tvarovat nebo zatáčet, protože se z nich dá taky vytvořit příčka zaoblená či zahnutá do rohu. Může být zajímavá a atraktivní. Další variantu mají i anglické panelové žaluzie, které fungují stejně jako ty klasické. Odlišují se šířkou, mají 25 centimetrů, ale klasické jsou v šířkách od 6 do 12 centimetrů. Jejich výhodou je, že jedním tahem nebo zmáčknutím – pokud máte manuální ovládaní, tak tahem, pokud máte nainstalováno elektrické ovládání, tak zmáčknutím – snadno zábranu odsunete.

Znáte paravan?

Všechny požadavky splňují japonské stěny, což jsou velkorozměrové panely, které se skládají z horní lišty, na níž je suchým zipem připnutá textilie. Dají se vyrobit jak na míru, kde si můžete zvolit danou velikost, šířku či počet panelu, materiál i barvy a způsob ovládání. Pojezdy a nosné díky se dělají z hliníku. U nás jsou dostupné také levné paravany, které nemusí sloužit jen jako provizorium, ale splňují praktický i estetický účel.

Sklo patří k nejoblíbenějším materiálům, propouští světlo, může být i neprůhledné, nezahlcuje interiér a dobře vypadá. Příčky se dělají z kaleného skla, které pak dodatečně nelze brousit či řezat nebo dál upravovat. V místě celoskleněné desky nesmí být instalováno podlahové vytápění, protože ukotvením stěny k podlaze může dojít k poškození spirály topného systému.

6 comments for “Jak si vytvořit místnost navíc v malém bytě?

 1. alanos
  5.5.2014 at 13:37

  já jsem vyřešil rozdělení prostoru japonskou stěnou, výsledek je opravdu good, jen je potřeba počítač s vyšší investicí, tedy pokud vaše manželka stejně tak jako moje bude chtít super moderní vzor :-D

 2. majk
  6.5.2014 at 11:05

  uvažujeme o nich, můžu se zeptat, jak náročná je instalace? jde to zvládnout svépomocí nebo je potřeba platit firmě?

 3. alanos
  9.5.2014 at 08:06

  Majku, zvládnete to sám, taky nejsem žádněj extra kutil, ale tohle je fakt jednoduché. stačí jen několik hodin (včetně přípravy)

 4. majk
  15.5.2014 at 12:48

  díky, a bylo něco, co dělalo problém? já jen abych věděl na co se připravit, manželka už na mě tlačí, tak se budu muset brzo pustit do práce :-D

 5. pavel
  16.5.2014 at 07:42

  potvrzuji, opravdu to není nic složitého, ale je důležité si všechno přesně změřit – hlavně délku stěny a vyzkoušet to nanečisto, jak to bude vypadat…

 6. Nada
  25.6.2014 at 06:35

  ja jsem maly protstor vyresila peknou stenou, dala jsem ji doprostred mistnosti, je jakoby oboustrna, takze na jedne strane jsou knihy a na druhe normalne supliky a skrinky. vypada to docela dobre plus navic ziskate dalsi ulozne prostory. :)

Comments are closed.