Jak si kdo ustele, tak si i lehne

Spíte rádi, ale v poslední době se vám nespí moc dobře? Důvodem bude zřejmě špatná matrace, rošt nebo postel. Nečekejte, až se objeví zdravotní potíže a přečtěte si náš článek, ze kterého se dozvíte, kde najít vhodné matrace. Kvalita matrací je totiž pro váš spánek základním faktorem. Sleep centrum je internetový obchod ve kterém naleznete všechno, co potřebujete k pohodlnému spánku.

Rošty do postele

Výběr vhodného roštu byste neměli podcenit, protože ač se to nezdá, rošt dává matrací správný tvar a nese v sobě spoustu dalších funkcí. Rošt může z vaší pod postelové části udělat úložný prostor, takže díky němu můžete efektivně využívat prostor, který postel zabírá. Tyto rošty jsou takzvané vyklápěcí a manipulaci s nimi zvládne snad každý.

Lůžkoviny

Lůžkoviny patří mezi další sortiment, který firma nabízí. Do té skupiny patří například peřiny, polštáře, prostěradla a v neposlední řadě i povlečení. Povlečení má kromě praktické funkce i funkci estetickou, protože navozuje atmosféru celého pokoje. Je nabízeno velké množství materiálů i motivů a záleží na vás, které se vyberete.

Matrace

Matrace je to nejdůležitější co ovlivňuje váš spánek a na její výběr byste se měli skutečně soustředit. Matraci byste měli vybírat s ohledem na svoje záda. Někomu vyhovuje měkká matrace a někomu naopak tvrdá, nejlepší je porada s ortopedem. Některé matrace mají dokonce takzvanou paměť a vašemu tělu se dokonale přizpůsobí. Speciální skupinou jsou zdravotní matrace do postele, které jsou sice dražší, ale je u nich zaručena ortopedická nezávadnost.

Něco pro děti

Výběru matrací pro děti byste se měli extra věnovat, protože to co si teď vytvoří, si sebou ponesou celý život. Další užitečnou věcí pokud máte děti je dětská podložka. Tyto podložky jsou nepropustné pro vodu, ale nejsou parotěsné.

Málokdo z nás si to uvědomí, ale v posteli každý z nás stráví minimálně 1/3 našeho života! Proto nepodceňujte výběr postele a zaměřte se především na parametry, které nejsou na první pohled vidět (typ roštu, tuhost matrace, materiál,..).