Byty České Budějovice – Dlouhá louka

Tentokrát vám přinášíme tip pro všechny, kdo shání byt v jižních Čechách. V dnešním článku si představíme nový bytový komplex v centru města České Budějovice.

Přímo v centru města

Bytový komplex Dlouhá louka (byty České Budějovice) je světlou výjimkou v řadě developerských projektů. Je budován na místě zpustlého areálu sodovkárny Bratří Zátků z roku 1895. Celá oblast projde revitalizací, takže z původně velmi zanedbané krajiny kolem řeky Vltavy se stane krásné klidné místo vybízející k procházkám.

Oblast přímo sousedí s parkem Stromovka a v blízkosti se rovněž nachází sportovní hala a zimní stadion (domácí stadion extraligového klubu HC Mountfield České Budějovice). O zábavu tak máte postaráno.

Terasa nebo balkón je součástí každého bytu

Zejména v letních měsících jistě využijete balkón nebo terasu, která náleží ke každému bytu. Průměrná velikost bytu na DLOUHÉ LOUCE činí 83,5 m2 bez terasy a 103,4 m2 včetně terasy. K dispozici je celkem 126 bytů, a každý byt s terasou České Budějovice.

Dostatek parkovacích míst

V dnešní době má již téměř každá rodina alespoň jeden automobil. V bytových domech postavených v předchozích dekádách se s takovým počtem automobilů nepočítalo, a tak je volné parkovací místo vzácností. U bytového komplexu Dlouhá louka je dostatek parkovacích míst, celé přízemí jen vyhrazeno pro automobily. Toto řešení má ještě jeden důvod. Slouží jako protipovodňová ochrana. Pokud by došlo rozvodnění Vltavy – přízemí domu je umístěno nad hladinou pětisetleté vody. Váš byt tak bude v bezpečí.

Komplex od světových architektů

Celý bytový komplex zaštiťuje českobudějovická společnost NOVA Projekt, která stojí mimo jiné za architektonicky oceňovanou budovou City Centre CB (dnes hlavní sídlo společnosti E.ON). Autorem projektu jsou architekti z Atelieru EIS. Finančně-developerským partnerem NOVA Projektu je společnost Carpaterra Capital Partners.

Co vám tedy bytový komplex Dlouhá louka nabízí?

  • umístění v centru města
  • v blízkosti řeky Vltavy
  • každý byt má terasu nebo balkón
  • dostatek parkovacích míst
  • architektonicky zajímavý komplex