Balíme dárky na Vánoce tradičním způsobem

Jelikož se Vánoce nezadržitelně blíží, ti rychlejší z nás již mají všechny dárky pěkně nakoupené. Nastal správný čas, připomenout si, jak dárek správně zabalit.

Nevhodný způsob balení totiž může výrazně snížit radost obdarovaného. Vždyť asi všichni máme rádi ten pocit, kdy pomalu rozbalujeme papír, otevíráme krabici a během toho přemýšlíme, co pak asi bude uvnitř.

V dnešním článku si tak připomeneme několik zásad, které vám přijdou vhod při balení vánočních dárků tradičním způsobem. Základem je vždy předmět uvnitř dostatečně upevnit, aby nehrkal uvnitř kartónové krabice.

Vyberte vhodný balicí papír

Jak ho poznáte vhodný balicí papír? Měl by být z kvalitního lesklého papíru o vyšší gramáži, aby se při balení netrhal. Také některé levnější papíry jsou průsvitné a může přes ně být vidět obsah balíčku – například pokud balíte barevnou krabici. Doporučujeme tak zakoupený papír vyzkoušet dříve než na Štědrý den. Pak už se jiný papír shání těžko a musíte leda využít kreativní způsoby balení, které popisujeme v samostatném článku.

Jen balicí papír nestačí

Mnoho z nás dělá tu chybu, že zabalí dárek do balicího papíru a již nepoužívá žádné stužky, mašličky či fólie. Nicméně právě tyto drobnosti dotvářejí celkový dojem. V dnešní době je k dispozici dostatek různých nalepovacích stužek a mašliček, takže i méně zručný člověk to hravě zvládne. Kdybyste si na to přeci jen netroufali, v každém dobrém nákupním centru existuje balící služba, která vám dárky zabalí na počkání.

A jak balíte dárky u vás? Recyklujete papíry a používáte je více let? Napište nám do komentářů vaše tipy.